Lars Christensen: euro käibelevõtt ei lahenda Eesti probleeme

Danske Banki vanemanalüütik Lars Christensen ütles Äripäevale antud intervjuus, et euro käibelevõtt ei lahenda Eesti probleeme. Pole mingi katastroof, kui eurole üleminek toimub 2011. aastast hiljem.

"Me ei rehkenda sellega, et Eesti 2011. aastal euro käibele võtab. See pole ka mingi katastroof, kui eurole üleminek toimub hiljem. Oluline on, et eelarve konsolideerimine ja mõistlik poliitika jätkuks. Euroga liitumine õige poliitika tulemusel on vahest veelgi olulisem kui liitumine ise," ütles Christensen Äripäeva lugejate küsimustele vastates.

Üks lugejaist küsis, et kui euro tuleb 2013, kas siis pole Eestil võimalust majanduslikule õitsengule. "Minu arvates ei mõjuta see, kas Eesti euroga lähiaastatel liitub või mitte, oluliselt Eesti majanduse väljavaateid. Ehk teisisõnu - ei peaks nii kangesti euro-teemale keskenduma," kostis analüütik vastuseks.

 "Mõistlik poliitika – nagu avaliku sektori tugev eelarvepositsioon ja paindlik tööturg – on vajalik sõltumata sellest, kas Eesti liitub euroga 2011., 2012, või 2013. aastal. Euro käibelevõtt aitab lahendada teatud osa probleemidest, kuid see ei ole mingi võluravim, mis aitab kõigi Eesti majanduse hädade vastu," kordas ta.

Christensen sõnas, et Eesti poliitikud ei peaks pidevalt korrutama, et nad teevad kärpeid euro kasutuselevõtuks. Kärpeid tuleks teha nii või teisiti, sest ükski riik ei tohiks kulutada rohkem, kui talle raha sisse tuleb.

Samas ei pruugita Eestit lasta euroalaga liituda isegi siis, kui kõik nõuded täidetakse. "Tuleb endale aru anda, et euroalal on majanduse seis väga keeruline ning nii võib juhtuda, et euroalal ei ole Eesti vastuvõtmiseks euroalasse poliitilist toetust, isegi kui Eesti eurokriteeriumid täidab," rääkis Christensen.

Täispikka intervjuud loe siit.

Osale arutelus

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad:

Palgakalkulaator

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Posti Group is looking for a TEAM LEADER

Manpower OÜ

08. oktoober 2017

NORDWOOD otsib RAAMATUPIDAJAT

NORDWOOD

25. september 2017

Haanpaa Group is looking for a CREDIT CONTROLLER

Manpower OÜ

05. oktoober 2017

Uudised