Lars Christensen: euro käibelevõtt ei lahenda Eesti probleeme

Danske Banki vanemanalüütik Lars Christensen ütles Äripäevale antud intervjuus, et euro käibelevõtt ei lahenda Eesti probleeme. Pole mingi katastroof, kui eurole üleminek toimub 2011. aastast hiljem.

"Me ei rehkenda sellega, et Eesti 2011. aastal euro käibele võtab. See pole ka mingi katastroof, kui eurole üleminek toimub hiljem. Oluline on, et eelarve konsolideerimine ja mõistlik poliitika jätkuks. Euroga liitumine õige poliitika tulemusel on vahest veelgi olulisem kui liitumine ise," ütles Christensen Äripäeva lugejate küsimustele vastates.

Üks lugejaist küsis, et kui euro tuleb 2013, kas siis pole Eestil võimalust majanduslikule õitsengule. "Minu arvates ei mõjuta see, kas Eesti euroga lähiaastatel liitub või mitte, oluliselt Eesti majanduse väljavaateid. Ehk teisisõnu - ei peaks nii kangesti euro-teemale keskenduma," kostis analüütik vastuseks.

 "Mõistlik poliitika – nagu avaliku sektori tugev eelarvepositsioon ja paindlik tööturg – on vajalik sõltumata sellest, kas Eesti liitub euroga 2011., 2012, või 2013. aastal. Euro käibelevõtt aitab lahendada teatud osa probleemidest, kuid see ei ole mingi võluravim, mis aitab kõigi Eesti majanduse hädade vastu," kordas ta.

Christensen sõnas, et Eesti poliitikud ei peaks pidevalt korrutama, et nad teevad kärpeid euro kasutuselevõtuks. Kärpeid tuleks teha nii või teisiti, sest ükski riik ei tohiks kulutada rohkem, kui talle raha sisse tuleb.

Samas ei pruugita Eestit lasta euroalaga liituda isegi siis, kui kõik nõuded täidetakse. "Tuleb endale aru anda, et euroalal on majanduse seis väga keeruline ning nii võib juhtuda, et euroalal ei ole Eesti vastuvõtmiseks euroalasse poliitilist toetust, isegi kui Eesti eurokriteeriumid täidab," rääkis Christensen.

Täispikka intervjuud loe siit.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Uudised

Tööriistad