Eesti parimad ettevõtted on VKG Oil ja Maþeikiu Nafta Trading House

Eile õhtul kuulutati Estonia kontserdisaalis pidulikult välja tänavuste ettevõtlusauhindade saajad. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välja antav Ettevõtluse Auhind 2009 läks ASile VKG Oil ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabelis 2009 tuli esimeseks OÜ Maþeikiu Nafta Trading House.

Lisaks kahele peaauhinnale kuulutati konkurssidel välja võitjad 5 auhinnakategoorias ning selgitati kõige konkurentsivõimelisimad ettevõtted 10 majandustegevusalas, edastas EAS oma pressiteates.

EASi juhatuse esimehe Ülari Alametsa sõnul on kõigi Ettevõtluse Auhinna nominentide tegevus tõenduseks, et ka praegusel ajal on võimalik edukas olla. „Täna on õige aeg panna alus tuleviku kasvule, arendades uusi tooteid, ehitades, ostes sisseseadet, hoides ja palgates häid töötajaid ning kasvatades turuosa. Kasvueelse perioodi võimaluste nägijad ja kasutajad on homsed võitjad,“ ütles Alamets oma kõnes ettevõtjatele.

Konkursi Ettevõtluse Auhind läbiviimise eesmärk on riigipoolse tunnustuse jagamine Eesti edukatele ettevõtetele ja ettevõtlusteadlikkuse tõstmine. Auhinnakategooriate parimad valisid eri valdkondade eksperdid, peaauhinna võitja kõrgetasemeline þürii majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi juhtimisel.

Aasta Areneja 2009 võitjaks valiti Flow Service OÜ, kes loodi alles paar aastat tagasi, kuid tegeleb edukalt Eesti, Läti ja Soome toiduainetööstusele seadmete valmistamise, paigaldamise ja hooldusega.

Innovaator 2009 võitjaks valiti Modesat Communications OÜ, kes esimesena maailmas lahendas tehnoloogilise väljakutse edastada lairibainternetti 1200 km tunnis liikuvale lennukile. Modesat on ambitsioonikamaid tehnoloogiafirmasid, kes patenteeris tõhusa modemitehnoloogia raadio- ja traatsidelahendusteks ning murrab sellega nüüd välisturgudele.

Lisaks Eestile on firmal esindused veel Valgevenes, Venemaal, Iisraelis ja USAs Räniorus. Eksportöör 2009 võitjaks osutus VKG Oil AS, kes eelmisel aastal sai innovaatori tiitli, kuna hakkas kasutama uudset tehnoloogiat põlevkiviõli töötlemisel, mis võimaldab põlevkiviõli saadusi senisest palju kasumlikumalt eksportida. Nüüd on ees uue tehase avamine. Ettevõte suutis mullu eksportida 1,1 miljardi krooni eest ning kasvada käibes 48 protsenti.

Välisinvestor 2009 võitjaks valiti ka eelmise aasta parim välisinvestor ning samuti eelmise aasta peaauhinna võitja ABB AS, energeetika- ja automaatikaseadmete projekteerija, valmistaja ja hooldaja, kelle koguinvesteering Eestisse on üle miljardi krooni, siin töötab neli tehast kokku tuhande inimesega ning toodangust 70 protsenti läheb ekspordiks.

Turismi Uuendaja 2009 võitjaks valiti Narva Muuseum SA, kes arendab edukalt ajaloolist eksperimentaalkeskust, eesmärgiga elustada Narva kuldaeg, 17. sajand.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

Uudised

Tööriistad