Väikeettevõtjad viivad innovatsiooniosaku abil ellu kummalisi ideid

Veebruaris avatud ettevõtjate innovatsiooniosakute programm on poole aasta jooksul näidanud, et väikeettevõtjad sõltumata tegevusalast on teenuste ja toodete arendamisel hakanud aktiivsemalt koostööd tegema teadusasutustega. Kokku on EAS innovatsiooniosakuid andnud summas 3,8 miljonit krooni kokku rohkem kui 70 ettevõtte projektile, teatas EAS.

„Mitmete väikeste ettevõtete jaoks on osaku kasutamine andnud põhjuse või võimaluse esmakordselt teha koostööd teadusasutusega ja pannud aluse pikemale arendustegevusele,“ kommenteeris EASi innovatsioonidivisjoni direktor Ilmar Pralla. „Innovatsiooniosakuga alustatud tootearendus võib kasvada ka pikemaks projektiks, mida toetuste poolelt saab abistada juba miljonitesse kroonidesse ulatuv tootearendustoetus.“

Innovatsiooniosakut saab Eesti väike- või keskmise suurusega ettevõtja kasutada arendustööga seotud teenuste ostmiseks kõrgkoolidelt, Patendiametilt, Patendiraamatukogult, patendivolinikelt ja akrediteeritud katselaboritelt. Osaku suurus ühe ettevõtte kohta on kuni 50 000 krooni ja see katab kuni 100% toetatavatest kuludest. Kui on plaanis kallim arendustöö, mida vajab mitu ettevõtet, saab kuni viis ettevõtjat esitada ka ühistaotluse ning toetus on vastavalt suurem, kuni 250 000 krooni.

Osakut on kasutanud nii tootmisettevõtted kui ka mitmesuguseid teenuseid osutavad firmad. Näiteks kirjastus Avita teeb koos Tallinna Ülikooliga Eesti, Soome, Venemaa ja Saksamaa üldhariduskooli 9. klassi matemaatikaõpikute võrdlusanalüüsi, et luua Eestis veelgi paremaid õpikuid. OÜ Vennad Ehitus tegi ühisprojekti veel kolme ettevõttega ning koostöös Eesti Maaülikooliga töötatakse välja ehitiste ekspertiisi metoodikat. Arhitktuuribüroo Pluss OÜ kasutab innovatsiooniosakut oma ettevõtte pädevuse suurendamiseks nullenergia vajadusega hoonestuse projekteerimisel, tehes koostööd Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudiga. Neliruum OÜ analüüsib koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga kaasaegsete kodude esiku funktsionaalsust ja lahendusi selle parandamiseks.

Peamiselt on innovatsiooniosaku kasutamise eesmärgiks ettevõtte tootearendus toodete-teenuste konkurentsivõime tõstmiseks nii koduturul kui eksportturgudel. Samuti ei kasuta osakuid mitte ainult Tartu ja Tallinna ettevõtted, vaid firmad üle Eesti.

Näiteks Kilplane OÜ Järvamaalt soovib koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga luua kilplaste mängude toa ja arendada edasi kogu teemapargi kontseptsiooni. Serengeti OÜ Haapsalust tegeleb koostöös Tallinna Ülikooliga moodulitest kokkupandava saunalava disaini väljatöötamise ja juurutamisega, et panna tugev alus turundusele nii sise- kui välisturul.

Valgamaal tegutseb Eesti ainus päideroo põldude rajaja OÜ Starfeld, kes koos Eesti Maaülikooliga töötab välja plaani saagi kasutamiseks bioenergia tootmisel. Samuti Valgamaalt on puidust kaubaaluste tootja Pro Fiksum OÜ, kes töötab koostöös Tartu Ülikooliga välja lahendust 40-jalasest merekonteinerist tootmisseadme, täpsemalt puidukuivati valmistamiseks.

Pärnu Taastusravikeskus Estonia soovib laiendada pakutavaid teenuseid Jaapani sauna teenuse ja eksootilise kehahoolduskeskuse rajamisega, tehes koostööd Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja disainiosakonnaga. Teine Pärnumaa ettevõte, hokivarustuse tootja ja edukas eksportija Frontier Hockey kasutab innovatsiooniosakut, et koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga välja arendada tavapärasest kergem, kuid tugevam väravavahi hokikepp.

Innovatsiooniosakute andmist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning programmi eelarve on 15 miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad