Töötuskindlustusmaksetega diskrimineeritakse kõrgepalgalisi töötajaid

Teatavasti tuleb töötaja palgalt lisaks sotsiaalmaksule maksta ka töötuskindlustusmakseid. Nii sotsiaalmaksu kui ka töötuskindlustusmakse puhul puudub ülempiir. See tähendab, et mõlemat arvutatakse kogu palgalt, ükskõik kui suur see ka ei oleks.

Töötukassa hoiab töötajate ja tööandjate poolt makstud summasid kahes erinevas rahakotis:
1) töötajate (kindlustatute) maksed (2,8%) laekuvad töötuskindlustushüvitise sihtfondi;
2) tööandjate makstavad summad (1,4%) aga koondamise ja tööandja maksejõuetuse puhul makstavate hüvitiste sihtfondi.

Töötaja palgalt kinnipeetud makse (2,8% palgast) laekub esimesena nimetatud sihtfondi, millest rahastatakse ainult töötuskindlustushüvitisi. Töötukassa makstavad koondamishüvitisi ja hüvitisi tööandja maksejõuetuse korral makstakse teisest, tööandjate rahastatavast fondist.

Paljud inimesed teavad, et töötuksjäämise korral saavad nad esimesed 100 päeva 50% oma senisest palgast ning edaspidi 40%. Siin on aga üks lisapiirang, mille olemasolu võib paljude üllatuseks osutuda. Nimelt on töötuskindlustushüvitise maksimaalne summa seotud Eesti keskmise palgaga (50% eelmise aasta kolmekordsest Eesti keskmisest palgast Töötukassa andmetel). Näiteks 2009. aastal on igakuise töötuskindlustushüvitise brutosumma maksimaalselt 15725 krooni. Pärast tulumaksu mahaarvamist (koos 2250-kroonise maksuvaba osa arvessevõtmisega) jääb järgi 12895 krooni kuus.

Sisuliselt tähendab eeltoodu, et kolme Eesti keskmist palka ületavalt palgaosalt töötajate poolt makstav töötuskindlustusmakse ei anna inimesele mitte mingit vastuhüve, ka teoreetiliselt mitte. Näiteks 2008. aastal 31450 krooni ületavalt kuupalga osalt inimeste poolt tasutud töötuskindlustusmakse maksti nö tühja. Eeskätt diskrimineeritakse kõrgepalgalisi tippspetsialiste, sest näiteks äriühingu juhatuse liikme tasudelt töötuskindlustusmakset tasuda ei tule ja neid see probleem ei puuduta.

Töötuskindlustuse seaduse § 4 ütleb, et töötuskindlustusmakse on sundkindlustuse makse liik töötuskindlustuse sihtotstarbeliseks rahastamiseks. Seadus ütleb, et tegemist ei ole maksuga (mille puhul maksumaksja vastuhüvet eeldada ei saa), vaid kindlustusmaksega. Antud juhul aga omandab kindlustusmakse selged maksu tunnused. Maksusid saab kehtestada vaid maksuseadusega.

Kui meenutada ajalugu, siis 2002. aastal tõusetus sarnane probleem ka töötavate pensionäride poolt makstava töötuskindlustusmaksega. Töötuskindlustuse seaduse esimese versiooni alusel pidid töötavad vanaduspensionärid tasuma töötuskindlustusmakseid võrdselt kõigi teistega. Samas välistas seadus nende jaoks kindlustushüvitise saamise. Tookordne õiguskantsler Allar Jõks leidis et taoline olukord ilma mõistliku põhjenduseta tähendab vastuolu põhiseadusega. Riigikogu nõustus õiguskantsleriga ning seadus läks kiirkorras muutmisele.

Sarnaselt ja kiirkorras tuleks lahendada ka eespool kirjeldatud probleem. Alternatiivseid võimalusi on kaks: hüvitise ülempiiri kaotamine või töötaja(kindlustatu) maksele ülempiiri seadmine. Teostatavuse poolest on hüvitise ülempiiri kaotamine oluliselt lihtsam, kuna kindlustusmaksete ülempiiri jaoks on jooksva kalendriaasta keskmist palka raske ette ennustada.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad