Uuring: majanduslangus peatab maksulangetamised

KPMG ülemaailmse uuringu kohaselt langes keskmine eraisiku tulumaks (top average personal income tax) kogu maailmas keskmiselt 0,3 protsendipunkti, 2008. aasta 29,2 protsendilt 28,9-le, kuid maksude langemise aeg on läbi saamas.

Eraisiku tulumaksu ja sotsiaalmaksu määra uuring andis kinnitust, et osa riike kavatseb tõsta kõrgepalgaliste eraisikute tulumaksu ning mitmed riigid uurivad seda võimalust, lähtuvalt järgmiste aastate riigieelarve ja maksutulude prognoosidest, teatas uuringufirma.

„Praeguses majandusolukorras, kus riigid peavad toime tulema suureneva eelarvedefitsiidiga ning rahastama riiklikke majanduse toetuspakette on selge, et mõned valitsused vaatavad kõige kõrgema sissetulekuga maksumaksjate poole, et oma tulusid suurendada,“ ütles KPMG Baltics ASi maksu- ja õigusnõustamise valdkonna juht Joel Zernask.

Kõrgeimat eraisiku tulumaksu maksavad ELi riikide elanikud, kuigi keskmine määr on viimase kuue aastaga langenud 41,1 protsendilt 36le. Oma osa on selles ühtse maksumäära (flat tax) rakendamisel, mida esimesena tegi 1994. aastal Eesti. Kõige madalam ühtne maksumäär ehk 10 protsenti kehtib eelmisest aastast Bulgaarias.

Kõige kõrgemad eraisiku maksud on endiselt Taanis (62,3 protsenti), arvestades nii eraisiku tulumaksu kui ka sotsiaalmaksu. Aasia ja Vaikse ookeani regioonis on kõrgeimad maksud Jaapanis, kus maksudeks läheb 50 protsenti tuludest. Ladina-Ameerika kõrgeimad maksud on Tšiilis, kus riigile läheb 40 protsenti inimeste sissetulekust.

KPMG värske uurimus sisaldab ka sotsiaalkindlustuse määra analüüsi, keskenduti inimestele, kelle sisstulek ületab 100 000 ja 300 000 USA dollarit aastas ning nende puhul olid vaatluse all tulumaksu ja sotsiaalkindlustuse reaalsed tariifid.

Võttes arvesse eraisiku tulumaksu ja sotsiaalkindluse maksu määra töötajatel, kes teenivad vähemalt 100 000 dollarit aastas on kõige kõrgemad efektiivsed maksumäärad Sloveenias (54,9 protsenti), Horvaatias (53,5) ja Ungaris (48,1). Eesti on vastav määr 20,8 protsenti.

Töötajatele, kes teenivad vähemalt 300 000 dollarit, on kõige kõrgemad efektiivsed maksumäärad Sloveenias (60,4 protsenti), Taanis (57,1) ja Horvaatias (54,5). Eesti vastav määr on 20,8 protsenti. Samas tuleb silmas pidada, et erinevalt paljudest riikidest on Eestis töötaja sotsiaalkindlustus täies ulatuses tööandja kanda, mistõttu näib võrreldav protsent Eestis töötajale soodne, kuid tegelikkuses on tööandja tasutava sotsiaalmaksu tõttu väiksemad ka töötajate brutopalgad.

KPMG eraisiku tulumaksu ja sotsiaalkindlustuse määra uurimus tugineb rahvusvahelisel statistikal alates 2003. aastast. Uurimuses võrreldakse 86 riigi näitajaid.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad