Väikeettevõtjad aruannete esitamisega enim kimpus

2007. aasta eest on majandusaasta aruande esitamata jätnud mõne päeva taguse seisuga 7643 ettevõtet. Tegemist on peamiselt väiksemate firmadega, kes loodavad kahe silma vahele jääda.

Leivaeksport OÜ, mille aktsionär on Pere ASi kaudu Rein Kilgile kuuluv Elikante, on juhatuse liikme Meelis Virro sõnul projektiettevõte ning hoopiski nii väike, et ei peaks Äripäevale huvi pakkuma.

"Ma lasen seda kohe uurida, aga minu meelest on isegi 2008. aasta aruanne esitatud," rääkis ta tunamullusest puuduvast majandusaasta aruandest.

Virro rääkis, et Leivaeksport ei ole praegu tegutsev ettevõte. "Loomulikult esitamiskohustus on ikka olemas ja kohustusi tuleb ikka täita, on see siis riiulis seisev või tegutsev ettevõte," tõdes Virro.

Trahv aruande esitamata jätmise eest

Tuntud nimedega ettevõtjatest on tunamulluse aasta eest ja ka 2008. aasta eest majandusaasta aruanne esitamata pistiseskandaalis süüdi tunnistatud Villu Reiljani jahisõbra Hannes Kuusmikuga juhatuses VTBE Capital ASil.

Harju maakohus trahvis mullu oktoobris ettevõtet aruande esitamata jätmise eest 3500 krooniga. Pärast küsimuste esitamist e-kirja teel helistas Kuusmik Äripäeva toimetusse ja teatas, et "aruande esitamine jäi unarusse ja tänaseks on trahvid makstud".

Kuusmiku sõnul on tegemist aktiivselt mittetegutseva firmaga. "See oli lihtsalt oma lohakus," lisas ta veel ning lubas selle nädala jooksul asjad korda ajada.

Kasiinoärimehe Armin Karu täielikul nimekaimul, kuid veidi väiksema kaliibriga ettevõtjal on OÜ Panustaja Investeeringute 2007. aasta eest majandusaasta aruanne esitamata. Kuigi Armin Karu kuulub äriregistri järgi ettevõtte juhatusse, ta enda sõnul seal tegev ei ole ning aruande puudumist kommenteerida ei tea, rääkides, et teine juhatuse liige, Janek Pohla, tegeleb ettevõtte asjadega rohkem. Register aga sellist meest juhatuses sootuks ei tunnista.

Kõige tuntum aruande esitamata jätja on ehk Bravocomi kaubamärgi all tegutsev Marcel Vichmanni ja Oliver Kruuda osalusega ProGroup Holding OÜ. Ettevõtte juhatuse liige Jaak Lippmaa lasi Äripäeval oma küsimused e-kirjaga edastada, kuid vastust siiski ei saatnud.

Tasub teada

- Kui OÜ, AS või tulundusühistu ei ole registripidajale sätestatud tähtaja möödumisest alates kuue kuu jooksul esitanud majandusaasta aruannet, hoiatatakse teda registrist kustutamisega ning nõutakse aruannet määratud tähtaja jooksul, mis peab olema vähemalt kuus kuud.
- Kui selle tähtaja jooksul aga aruannet ei esitata ega mõjuvalt esitamata jätmist põhjendata, võib registripidaja taotleda likvideerimismenetluse läbiviimist kuue kuu jooksul alates teate avaldamisest koos hoiatusega, et vastasel juhul võidakse äriühing kustutada likvideerimismenetluseta.
- Kui sellele järgneva kuue kuu jooksul ka aruannet ega mõjuvat põhjust selle esitamata jätmise kohta ei esitata, võib registripidaja äriühingu registrist kustutada.
- Kui äriühing või võlausaldaja esitab äriühingu likvideerimise taotluse, võidakse äriühing sundlõpetada.
Allikas: justiitsministeerium

 

Loe lisaks tänasest Äripäevast!

 

Loe on-line kommentaare siin

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad