Uus toetus väikeettevõtetele - koolitusosak

3.augustil 2009.a alustas EAS (Eesti arengu sihtasutus) mikro- ja väikeettevõtetelt koolitusosakute taotluse vastuvõtmist. Koolitusosak on sihtotstarbeline toetus tööalase täiendkoolituse ostmiseks, mis annab eelise tõsta nende ettevõtete konkurentsivõimet läbi parema ligipääsu koolitusteenusele.

Lisaks uuele toetusele alandati ettevõtete juhtide ja töötajate teadmiste ja oskuste arendamise toetuse minimaalsummat.

„Koolitusosaku võimaluse lisamine teadmiste ja oskuste programmile sündis väga heas koostöös Eesti Koolitusfirmade Liidu ja majandusministeeriumiga ning kujuneb loodetavasti oluliseks impulsiks mikro- ja väikeettevõtetele keerulises majandusolukorras hakkama saada,“ ütles EASi juhatuse esimees Ülari Alamets.

Koolitusosaku abil saavad mikro- ja väikeettevõtted hankida koolitusteenust riiklikelt koolitusasutustelt ja koolitusfirmadelt, kes on kantud teenusepakkujate nimekirja, mis on avaldatud EASi veebiküljel www.eas.ee/koolitusosak. Toetuse maksimaalne suurus on 15 000 krooni toetusesaaja kohta ühe aasta jooksul.

„Toetuse taotlemiseks piisab, kui täita avaldus ning lisada sellele koolituspakkumised. Loomulikult eeldame, et ettevõtja on eelnevalt hinnanud oma töötajate koolitusvajadust,“ ütles EASi ettevõtete võimekuse divisjoni direktor Pille-Liis Kello. „Kuna toetust saab taotleda kord aasta jooksul, tuleb ettevõtjal oma koolitusvajadused eelnevalt läbi mõelda.“

Lisaks uuele, koolitusosakute toetusele, muutuvad ka teadmiste ja oskuste arendamise toetuse tingimused. Toetuse minimaalne summa langeb 25 000 kroonini. Ettevõtjad on 2009. aasta esimese poolel taotlenud koolituse ja nõustamise ostuks 25 miljonit krooni 276 taotlusega. Mikroettevõtteid on taotlejate seas 30%. „See on arvestades mikroettevõtete osakaalu ettevõtete üldarvus väga vähe. Toetusprojekti varasem alampiir 70 000 krooni oli mikro- ja ka väikeettevõtjatele liiga kõrge. Samas on ettevõtjate huvi koolituste ja nõustamistegevuste tellimise vastu suur ning majandustingimused ei ole taotluste arvu programmis vähendanud. Ettevõtjatel on täna aega tegeleda arendustegevusega ja tulevikustrateegiate koostamisega rohkemgi kui aasta tagasi,“ selgitas Pille-Liis Kello.

Samuti hakatakse ühe muutusena teadmiste ja oskuste arendamise programmi raames toetama ettevõtte töötajate saatmist välispraktikale välisettevõttesse.

Nii koolitusosakut kui ka teadmiste ja oskuste arendamise toetust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad