Uus toetus väikeettevõtetele - koolitusosak

3.augustil 2009.a alustas EAS (Eesti arengu sihtasutus) mikro- ja väikeettevõtetelt koolitusosakute taotluse vastuvõtmist. Koolitusosak on sihtotstarbeline toetus tööalase täiendkoolituse ostmiseks, mis annab eelise tõsta nende ettevõtete konkurentsivõimet läbi parema ligipääsu koolitusteenusele.

Lisaks uuele toetusele alandati ettevõtete juhtide ja töötajate teadmiste ja oskuste arendamise toetuse minimaalsummat.

„Koolitusosaku võimaluse lisamine teadmiste ja oskuste programmile sündis väga heas koostöös Eesti Koolitusfirmade Liidu ja majandusministeeriumiga ning kujuneb loodetavasti oluliseks impulsiks mikro- ja väikeettevõtetele keerulises majandusolukorras hakkama saada,“ ütles EASi juhatuse esimees Ülari Alamets.

Koolitusosaku abil saavad mikro- ja väikeettevõtted hankida koolitusteenust riiklikelt koolitusasutustelt ja koolitusfirmadelt, kes on kantud teenusepakkujate nimekirja, mis on avaldatud EASi veebiküljel www.eas.ee/koolitusosak. Toetuse maksimaalne suurus on 15 000 krooni toetusesaaja kohta ühe aasta jooksul.

„Toetuse taotlemiseks piisab, kui täita avaldus ning lisada sellele koolituspakkumised. Loomulikult eeldame, et ettevõtja on eelnevalt hinnanud oma töötajate koolitusvajadust,“ ütles EASi ettevõtete võimekuse divisjoni direktor Pille-Liis Kello. „Kuna toetust saab taotleda kord aasta jooksul, tuleb ettevõtjal oma koolitusvajadused eelnevalt läbi mõelda.“

Lisaks uuele, koolitusosakute toetusele, muutuvad ka teadmiste ja oskuste arendamise toetuse tingimused. Toetuse minimaalne summa langeb 25 000 kroonini. Ettevõtjad on 2009. aasta esimese poolel taotlenud koolituse ja nõustamise ostuks 25 miljonit krooni 276 taotlusega. Mikroettevõtteid on taotlejate seas 30%. „See on arvestades mikroettevõtete osakaalu ettevõtete üldarvus väga vähe. Toetusprojekti varasem alampiir 70 000 krooni oli mikro- ja ka väikeettevõtjatele liiga kõrge. Samas on ettevõtjate huvi koolituste ja nõustamistegevuste tellimise vastu suur ning majandustingimused ei ole taotluste arvu programmis vähendanud. Ettevõtjatel on täna aega tegeleda arendustegevusega ja tulevikustrateegiate koostamisega rohkemgi kui aasta tagasi,“ selgitas Pille-Liis Kello.

Samuti hakatakse ühe muutusena teadmiste ja oskuste arendamise programmi raames toetama ettevõtte töötajate saatmist välispraktikale välisettevõttesse.

Nii koolitusosakut kui ka teadmiste ja oskuste arendamise toetust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

Uudised

Tööriistad