Uus toetus väikeettevõtetele - koolitusosak

3.augustil 2009.a alustas EAS (Eesti arengu sihtasutus) mikro- ja väikeettevõtetelt koolitusosakute taotluse vastuvõtmist. Koolitusosak on sihtotstarbeline toetus tööalase täiendkoolituse ostmiseks, mis annab eelise tõsta nende ettevõtete konkurentsivõimet läbi parema ligipääsu koolitusteenusele.

Lisaks uuele toetusele alandati ettevõtete juhtide ja töötajate teadmiste ja oskuste arendamise toetuse minimaalsummat.

„Koolitusosaku võimaluse lisamine teadmiste ja oskuste programmile sündis väga heas koostöös Eesti Koolitusfirmade Liidu ja majandusministeeriumiga ning kujuneb loodetavasti oluliseks impulsiks mikro- ja väikeettevõtetele keerulises majandusolukorras hakkama saada,“ ütles EASi juhatuse esimees Ülari Alamets.

Koolitusosaku abil saavad mikro- ja väikeettevõtted hankida koolitusteenust riiklikelt koolitusasutustelt ja koolitusfirmadelt, kes on kantud teenusepakkujate nimekirja, mis on avaldatud EASi veebiküljel www.eas.ee/koolitusosak. Toetuse maksimaalne suurus on 15 000 krooni toetusesaaja kohta ühe aasta jooksul.

„Toetuse taotlemiseks piisab, kui täita avaldus ning lisada sellele koolituspakkumised. Loomulikult eeldame, et ettevõtja on eelnevalt hinnanud oma töötajate koolitusvajadust,“ ütles EASi ettevõtete võimekuse divisjoni direktor Pille-Liis Kello. „Kuna toetust saab taotleda kord aasta jooksul, tuleb ettevõtjal oma koolitusvajadused eelnevalt läbi mõelda.“

Lisaks uuele, koolitusosakute toetusele, muutuvad ka teadmiste ja oskuste arendamise toetuse tingimused. Toetuse minimaalne summa langeb 25 000 kroonini. Ettevõtjad on 2009. aasta esimese poolel taotlenud koolituse ja nõustamise ostuks 25 miljonit krooni 276 taotlusega. Mikroettevõtteid on taotlejate seas 30%. „See on arvestades mikroettevõtete osakaalu ettevõtete üldarvus väga vähe. Toetusprojekti varasem alampiir 70 000 krooni oli mikro- ja ka väikeettevõtjatele liiga kõrge. Samas on ettevõtjate huvi koolituste ja nõustamistegevuste tellimise vastu suur ning majandustingimused ei ole taotluste arvu programmis vähendanud. Ettevõtjatel on täna aega tegeleda arendustegevusega ja tulevikustrateegiate koostamisega rohkemgi kui aasta tagasi,“ selgitas Pille-Liis Kello.

Samuti hakatakse ühe muutusena teadmiste ja oskuste arendamise programmi raames toetama ettevõtte töötajate saatmist välispraktikale välisettevõttesse.

Nii koolitusosakut kui ka teadmiste ja oskuste arendamise toetust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad