Maksuamet: tahame dividendides ja palgas selgust

Maksuamet palub dividendide palgana maksustamise juhendi kritiseerimisel meeles pidada, et tegu on poolelioleva dokumendiga ning kutsub meediat ja spetsialiste üles konstruktiivsele mõttevahetusele.

Maksuhalduri pressiteates nenditakse, et dividendide ja palga eristamise puhul on tegu keerulise küsimusega, mille osas on Maksu- ja tolliamet nii ringkonnakohtu hiljutisest otsusest tingituna kui soovist maksustamises selgust luua asunud juhendmaterjali koostama.

"Juhendist lähtuvalt oleks maksumaksjatel võimalik oma maksukohustust võimalikult täpselt prognoosida ning see aitab maksumaksjal selgust saada, kas tehtavate väljamakse näol on tegemist passiivse tuluga (dividendid) või aktiivse tuluga (juhatuse liikme tasu või töötasu). Amet juhib tähelepanu, et passiivse ja aktiivse tulu maksustamise erinevused tulenevad käesoleval hetkel kehtivatest maksuseadustest ja mitte maksuhalduri suvast, nagu on teemakohastes sõnavõttudes väidetud," seisab teates.

Et juhendmaterjal saaks võimalikult selge ja kõrge praktilise väärtusega, saadeti see maksuhalduri initsiatiivil Kaubandus- ja tööstuskojale, Maksumaksjate liidule, Eesti juhtivatele audiitorfirmadele ja advokaadibüroodele analüüsimiseks ning kritiseerimiseks, selgitas amet. Üksikutel juhtudel on juhendit edastatud vastava palve peale ka teistele maksuasjatundjatele. Pärast tagasiside saamist hindab amet võimalikke kitsaskohti ning kooskõlastab vastavad ettepanekud ka rahandusministeeriumiga.

"Maksuhaldur tänab meediat huvi eest ja hindab avaldatud kriitikat, kuid pöörab tähelepanu sellele, et tegu on poolelioleva dokumendiga, mis võib veel täieneda ja muutuda, milleks ju spetsialistidelt arvamusi oodataksegi. Seetõttu kutsub amet meediat ja spetsialiste üles konstruktiivsele mõttevahetusele ja kinnitab soovi saada asjatundlikku tagasisidet," lisas maksuhaldur.

Amet soovib avalikkust samas ka rahustada ja kinnitada, et ei plaani lauskontrolle ega -maksustamist. Juhendi koostamise eesmärgiks on tagada selgus ühes keerulises maksustamisküsimuses, kus esmatähtis on koostöö maksumaksja ning riigi vahel.

Maksuamet märkis, et mida lihtsamalt ning arusaadavamalt maksud laekuvad, seda paremini on amet oma ülesandega hakkama saanud. Maksuhalduri tulemusliku töö kriteeriumiks ei ole suur revisjonide või kohtuvõitude arv, vaid võimalikult aktiivne vabatahtlik maksumaksmine, kontrollimenetluste vähenemine ja ärahoitud kohtuvaidlused, seisis pressiteates.
 
"Maksude maksmine on meie valitud ühiskondlik kokkulepe, mis võimaldab riigil toimida ja pakub kodanikele sotsiaalseid garantiisid. Eeskujuliku maksukäitumise taga ei saa olla hirm maksuhalduri ees, vaid arusaam, et iga vähem makstud kroon tähendab vähem riiklikke teenuseid, vähem riigi tuge nõrgematele, vähem arstiabi, vähem haridust, vähem seda, milleks üldse riiki vaja on," selgitas maksuahaldur.

Loe kommentaare

Vaata lisaks samal teemal:
Sõerd: maksuhalduri juhendil pole mingit õiguslikku jõudu
Maksumaksjate liit: maksuarutelu olgu avatud
Maksuamet: midagi ei ole salastatud
Arvamus: miks on dividendide maksustamise juhend salajane?

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad