Maksumaksjate liit: maksuarutelu olgu avatud

Eesti Maksumaksjate Liit toetab võimalikult avatut ning laiapõhjalist arutelu, kus saaksid arvamust avaldada kõik, keda dividendide maksustamise juhend puudutada võiks, ütles Äripäevale liidu juhatuse liige Erki Uustalu.

Maksumaksjate liit peab positiivseks maksu- ja tolliameti juhendi eelnõu avalikustamist juba selle väljatöötamise faasis. "Sooviksime siinjuures näha, et avatud diskussioonis sõna kaasaütlemise võimalus antaks laiemalt kõigile asjaosalistele, mitte vaid kitsalt väljavalitud seltskonnale," kommenteeris Uustalu maksu- ja tolliameti otsust saata dividendide maksustamise juhendi projekt analüüsida vaid viiele advokaadibüroole ja neljale audiitorbüroole, Kaubandus- ja Tööstuskojale ning maksumaksjate liidule.

Uustalu möönis, et maksumaksjate liit ei olnud esimeste adressaatide hulgas, kellele juhend arvamuse avaldamiseks saadeti, vaid see edastati liidule alles pärast vastavat järelepärimist.

"Andmaks võimalust maksumaksjatele oma põhitegevuse kõrvalt põhjalikumat eelnõud analüüsida ning oma seisukohti kujundada, teeksime samuti ettepaneku pikendada arvamuste avaldamise perioodi," märkis Uustalu.

Praegu on see aeg piiratud 30 päevaga, mis jääb puhkuste perioodi sisse. Avatud ning laiapõhjaline põhjalik arutelu varajases faasis aitaks Uustalu sõnul eelnõu koostajatel saada parema ülevaate võimalikest probleemidest ning seetõttu neid ennetada, tõstes ühtlasi tulevase juhendi lõppversiooni kvaliteeti.

Uustalu ütles, et maksumaksjate liidus pole dividendide ja töötasu eristamise juhendi sisu veel põhjalikumalt arutatud. See on aga avaldatud Eesti Maksumaksjate Liidu koduleheküljel ning hetkel kogutakse liidu liikmete arvamusi ettevalmistatava juhendi kohta.  

Eile kritiseeris IMG Advikaadiböroo maksukonsultant Ivo Raudjärv maksuametit (loe SIIT), et viimane piirab põhjendamatult juhendi analüüsijate ringi saates selle vaid valitud audiitor- ja advokaadibüroodele. Raudjärve hinnangul tundub maksuhalduri selline käitumine vaid nõuandjate näilise kaasamisena saavutamaks juhendi suuremat "autoriteeti".

Maksuamet pareeris Raudjärve seisukohta sellega, et juhend ei ole veel valmis ning koostöösse on kaasatud spetsialistid lähtuvalt varasematest kogemustest ja kontaktidest (loe SIIT). Maksuhaldur nentis ka, et kindlasti on võimalik, et keegi jäi teenimatult juhendi esmasaajate hulgast välja. 

Dividendide maksustamise juhendiga saab tutvuda siin.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad