Maksuamet: midagi ei ole salastatud

Dividendide maksustamise juhend ei ole kindlasti salastatud, vastas maksuamet kommentaariks IMG Advikaadiböroo maksukonsultandi Ivo Raudjärve kriitikale (loe SIIT), et maksuamet piirab põhjendamatult juhendi analüüsijate ringi.

Maksu- ja tolliamet on seisukohal, et Äripäevas avaldatud Ivo Raudjärve arvamus on avalikkust eksitav. „Salajane ei saa olla juhendi eelnõu, mis on saadetud suurematele vastavaid huvigruppe koondavatele või nõustavatele advokaadi- ja auditoorbüroodele hindamiseks,” teatas maksuamet.

Amet märkis, et on edastanud vastava juhendi  hindamiseks Kaubandus- ja Tööstuskojale ning Maksumaksjate Liidule, viiele advokaadibüroole ja neljale audiitorbüroole. Viimaseid ei olnud maksuamet täna veel valmis välja ütlema viidates heale tavale enne meedias nimede avalikustamist asjaosaliste nõusolekut küsida.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise- ja õigusosakonna juhataja Mait Palts ütles Äripäevale, et juhendi eelnõu nendeni tõesti eelmisel reedel jõudis. Palts tõdes, et ei tea täpselt, kellele maksuamet dokumendi arvamuse küsimiseks saatis. “Eks see on maksu-ja tolliameti enda otsus, kelle käest ta arvamust küsib ja kuidas ta soovib seda teha,” nentis Palts. “Ma pigem näeksin küll, et see oleks võimalikult avalik,” lisas ta.

Asjaolu, et juhend ei ole tänaseks iga huviliseni jõudnud, põhjendab maksuamet sellega, et juhend ei ole veel valmis. „Amet on koostöösse kaasanud vastava ala spetsialistid lähtuvalt oma varasematest tööalastest kogemustest ja kontaktidest. Kindlasti on võimalik, et keegi on teenimatult jäänud juhendi esmasaajate hulgast välja,” nenditi maksuameti vastuses Äripäevale. Ühtlasi palub maksuamet asjast huvitatud pooltel pöörduda otse ameti poole ning oma soovist juhendiga tutvuda ning arvamust avaldada neile teada anda.

Maksuamet rõhutas, et hetkel on tegemist juhendi koostamise tööprotsessiga ning pooleliolev dokument võib veel muutuda ja täpsustuda. „Amet ei soovi pooleliolevat dokumenti läbi ajakirjanduse tutvustada, kuna see võib tekitada asjatut segadust,” vastas maksuamet Äripäevale.

Palts ütles, et Kaubandus-Tööstuskoda ootab augusti keskpaigani Koja liikmete tagasisidet juhendi eelnõu kohta ning pärast selle koondamist ja analüüsimist saab sellega kindlasti tutvuda ka Kaubandus-Tööstuskoja kodulehel.

Loe lisaks kommentaare

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad