IMFilt esimene optimistlik sõnum

Maailma majandus hakkab tulema välja langusest, teatas eile Rahvusvahelise Valuutafond (IMF).

Tegu on esimese natuke positiivsema raportiga valuutafondilt. IMF tõstis järgmise aasta kasvuprognoose ja andis sellega vihje, et võib vähendada oma prognoose ka pankade kahjumitele, kirjutas The Financial Times.

"Halvem on seljataga, taastumine tuleb," ütles IMFi analüüsiosakonna juht Olivier Blanchard. Aga ta lisas ka hoiatuse: "See on tõenäoliselt siiski nõrk taastumine. Poliitikategijad peavad olema valvel jätkuvate majanduslike ja finantsriskide suhtes".

Siiski annavad investorid märku oma kahtlustest majanduse taastumise tugevuse suhtes, müües ära nii nafta, kulla kui ka muude kaupade väärtpabereid.

Maailma majandus kahaneb sel aastal 1,4 protsenti, kuid 2010. aastal ootab IMF juba 2,5% tõusu. Aprillis olid need numbrid IMFi raportis veel vastavalt -1,3% ja 1,9%.

Olivier Blanchard selgitas, et prognoosid on mõnevõrra paremad Aasia edusammude tõttu, eriti Hiinas ja Indias. IMF hoiatas, et taastumine on ebaühtlane ja majanduskasv jääb loiuks järgneval kahel aastal.

Suurem osa majanduskasvust tuleb tõenäoliselt arenguriikidest. Jõukad riigid, kus ka kriis alguse sai, jäävad tõenäoliselt majanduslangusesse kuni 2010. aasta alguseni või keskpaigani.

Arenenud majandused kahanevad sel aastal 3,8% ja 2010. aastal kasvavad vaid 0,6%, seisab prognoosis. Samas kasvavad arenguriikide majandused 1,5% sel aastal ja 4,7% järgmisel.

Blanchardi sõnul peavad valitsused jätkuvalt kulutama raha, et innustada nõudlust, aga samas peaksid riigid käsile võtma ka eelarvedefitsiidid, mis paljudes jõukates riikides on juba kontrolli alt väljumas. "Ilma õige poliitikata on olemas suur risk, et taastumine on nõrk," hoiatas IMFi analüütik.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad