Meelis Mandel: ootan poliitliidrite maksulepet

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel kirjutab, et viimane aeg on unustada omavaheline võimuvõitlus, vähemalt maksuküsimustes. Järgneb Mandeli kommentaar.

Kinnisvaraarendusega lõpetanud Märt Vooglaid lausus sel nädalal Äripäevale: "Mina kui ettevõtja ei oskagi sellises majanduskeskkonnas midagi teha, sest kunagi ei tea, mis päeval tuleb valitsus uute maksudega. Täna on vara uute ettevõtmiste otsuseid teha." Viimane aeg on unustada omavaheline võimuvõitlus, vähemalt maksuküsimustes.
"Kui riik ei suuda oma maksusüsteemi üle kümne päeva ette öelda, siis ei saa ka riigi peale loota," lisas Regio juht Teet Jagomägi Eesti Päevalehes.

Kahtlustan, et sääraselt mõtlevad paljud Eesti ärimehed. Nad ootavad äritegevuse laiendamise ja uute investeeringutega just ebakindla maksusüsteemi tõttu.
Pole vaja lisada, et halvemat stsenaariumi Eestile annab praegu välja mõelda, sest puuduvad ka välisinvestorid. Isegi halb maksusüsteem on parem kui ootamatult muutuv maksusüsteem. Kas keegi julgeb aga praegu kihla vedada, et aasta jooksul meil uusi seniteadmata maksumuudatusi ei tule? Või oskab keegi öelda, millised maksud kindlasti (enam) ei muutu?
Küsimus on usalduses riigivalitsejate ja ettevõtjate vahel, mis hakkab kriitilisse seisu jõudma. Ettevõtja ei taha riigilt muud kui tegutsemiseks vajaliku keskkonna loomist ja kindlustamist.

Infrastruktuuriga on niigi nagu on, Tallinna lennujaam provintsistub ja Eestimaa teed lagunevad. Kui nüüd maksuvundament varisema hakkab, jääb toetuspunkte üsna napiks. Kindlust on vaja. On vaja, et tipp-poliitikud lubaksid, mis makse ühe kindla aja (kuni euroga liitumiseni või nt kaks-kolm aastat) jooksul ei muudeta. Sellise avalduse tõsiseltvõetavuseks oleks tarvis, et sellele annaks allkirja lisaks Andrus Ansipile ja Mart Laarile ka opositsioonis olev Edgar Savisaar. Viimane aeg on neil unustada omavaheline võimuvõitlus. Ajutiseltki. Vähemalt maksuküsimustes.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad