Teade 2661 maksumaksjale: läheneb tulumaksu tagastamise aeg

Maksu- ja tolliamet palub tähele panna, et 1. juulil on füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg. Selleks ajaks peavad 2008. aasta tuludeklaratsioonide põhjal tulumaksu juurde maksma 8246 isikut, kogusummas 82,8 miljonit krooni.

Tänase seisuga on kohustus täidetud 5585 isikul ning amet ootab veel 2661 maksumaksjalt 38,2 miljoni krooni laekumist. Kokku kuulub 2008. aasta tuludeklaratsioonide alusel juurdemaksmisele üle 590 miljoni krooni tulumaksu. Nendele 1212 kliendile, kelle e-posti aadress on ametile teada, saadeti  täna e-kiri meeldetuletusega eelseisvast tulumaksukohustusest, teatas maksu- ja tolliamet.

Maksu- ja tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on igal aastal neid maksumaksjaid, kes jätavad tulumaksu õigeaegselt tasumata. "Maksumaksjatel, kes õigeaegselt ei tasu tulumaksu, tuleb hilisema maksmise korral tasuda ka intresse. Tasub tähele panna, et  intressi määr väga kõrge, ligi 22 protsenti aastas," sõnas Udde.

Maksu- ja tolliamet saatis kõigile juurdemaksu tasumise kohustusega isikutele maksuteated. Oma maksuteadet ja isikuandmeid saab kontrollida ka e-maksuametis/e-tollis. Samuti võib info saamiseks ja muudatuste tegemiseks pöörduda kohaliku teeninduskeskuse poole.

Kui enammakstud tulumaks saadakse tagasi ning pärast esitatakse parandusdeklaratsioon, siis uut tagastust automaatselt ei toimu. Töö parandusdeklaratsioonidega nõuab aega ning uus tagastus võib toimuda pärast 1. juulit. Kui deklaratsioonis on soovitud, et tagastatav summa jääks tulevaste kohustuste katteks, siis tagastatakse enammakstud summa ainult kirjaliku avalduse alusel.

2008. aasta eest esitati kokku üle 581 000 tuludeklaratsiooni, neist 91 protsenti läbi e-maksuameti/e-tolli. Deklaratsioonide arv kasvas aastaga 4,6 protsenti ning e-deklaratsioonide üldarv 7,1 protsenti. Viie tööpäeva jooksul said enammakstud tulumaksu tagasi 96 protsenti läbi e-kanalite tulu deklareerinud maksumaksjatest. Tulumaksu on tagastatud 460 000 deklaratsiooni alusel kogusummas üle 2,5 miljardit krooni.

Füüsilisele isikule ja füüsilisest isikust ettevõtjale, kes deklareeris ettevõtlustulu või kasu vara võõrandamisest, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtajaks 1. oktoober. Infot tulumaksu tasumise ja tagastamise kohta saab ka maksu- ja tolliameti infotelefonilt 1811 või 8800811.

Osale arutelus

  • Maksu- ja Tolliamet

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad