Mida teha peale kogumispensioni II samba sissemakse peatumist

Kogumispensioni II samba sissemaksed on peatunud, kuidas edasi toimida ja millal saab kogutud raha välja makstud?

Sellele annab täpsema ülevaate väärtpaberikeskuse keskregister järgmiselt.
1. juunist 2009 kuni 31. detsembrini 2010 peatuvad riigipoolsed kogumispensioni sissemaksed vastavalt Kogumispensionide seadusesse tehtud muudatustele. Sissemakseid on võimalik jätkata alates 1. jaanuarist 2010.
Avaldust kogumispensioni sissemaksete jätkamiseks saab esitada selle aasta 1. oktoobrist kuni 30. novembrini pankadele või www.pensionikeskus.ee "Minu konto"rubriigis.
Täpsem info www.pensionikeskus.ee alajaotuses "II samba muudatused".

Kogumispensioni väljamaksete korras muutusi ei ole. Sõltuvalt kogutud pensionifondi osakute väärtusest on inimesel võimalik raha ühe korraga välja võtta, saada pensioni regulaarsete maksetena otse pensionifondist või saada läbi kindlustusseltsi annuiteedil põhinevaid väljamakseid elu lõpuni. Õigus pensioni väljamaksetele on sel aastal 9 924 inimesel, 4 504 inimest on esitanud avalduse väljamaksete saamiseks. Juuni alguse seisuga on neist 2 428 otsustanud fondipensioni kasuks, 2 031 valinud ühekordse väljamakse ja 45 sõlminud lepingu kindlustusseltsiga.
Täpsem info www.pensionikeskus.ee alajaotuses "Väljamaksed".
Samuti on võimalik rubriigis "Minu konto" esitada avaldus ühekordse väljamakse või otse fondist perioodiliste väljamaksete saamiseks.

Alates 8. juunist lisandub Eesti Väärtpaberikeskuse kontohaldurite hulka kindlustusandja SEB Elu-ja Pensionikindlustus. SEB Elu-ja Pensionikindlustus vahendab kõiki kohustusliku kogumispensioni avaldusi, sealhulgas liitumisavaldusi, fondi vahetamise avaldusi ning pensioni väljamaksete tegemise avaldusi. SEB Elu-ja Pensionikindlustus pakub teise kindlustusseltsina klientidele ka pensionilepingu ehk nn annuiteetlepingu sõlmimise võimalust. Esimesena hakkas pensionilepingu sõlmimist pakkuma Ergo Elukindlustus. Käesoleval aastal lisandub pensionilepingu pakkujate nimekirja eeldatavasti veel Compensa Life Vienna Insurance Group SE (endise nimega Seesam Life Insurance SE).

Loe lisaks:
Rahandusministeeriumi korduvad küsimused II samba sissemaksete peatamise teemal ja
03.juunil raamatupidaja.ee meistritunni küsimuste vastused

Osale arutelus

  • Eesti väärtpaberikeskus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad