Parts: alustavale ettevõttele maksumoratoorium

Ettevõtluse propageerimiseks võiks Eestis emapalgale sarnase alustava ettevõtja palga sisse seada, leiavad Arengufondi nõustanud eksperdid, majandusminister Juhan Parts ideed kiitma ei tõtta, kuid nõustub, et alustav ettevõte vajab abistamist.

"Oleneb, mida selle palga all silmas peetakse. Alustavate ettevõtete toetust tuleb suurendada,“ leidis minister. „Probleem, mida ma möönan on see, et alustavate ettevõtet puhul võiks olla teatav maksumoratoorium,“ pakkus Parts ning selgitas, et alustava ettevõtjana on raske teha kõike korraga- investeerida, käivitada firmat ja kohe hakkama suuri makse maksma. „See võiks olla teema, mida võiks arutada. Maksta ettevõtte omanikule emapalga taolist sissetulekut, see on vist liig," ütles minister. 
 
KredEx juhataja Andrus Treieri sõnul tuleks ideed enne analüüsida, et välja tuua, mis selle mõjud võiks olla. „Teatud kujul võib see olla täitsa rakendatav. Iseküsimus on see, milline alternatiivne mõju oleks, et kuskilt motivatsiooni maha ei võtaks ja kuidas kontrollida, et see just õigesse kohta läheks,“ rääkis Treier.

„Aga mõttena on see päris huvitav, miks mitte seda edasi arendada,“ tuli KredExi juhi poolt roheline tuli.

Treier nõustus, et vaid riigieelarvest sellist palka rahastada ei kannataks. „See on keeruline jah. Kui nüüd euroopa vahendid ringi vaadata siis saaks näidata selle positiivset mõju või selgitada, mille arvelt seda teha,“ arutles ta. 

Arengufond ja selle juures käinud eksperdid ja praktikud esitasid oma ideed riigikogule nime all "Valge paber" ning seal kirjas olev nägemus peaks aitama Eestil majanduskriisist välja murda ning panema aluse uuele kasvule.

"Valge paberi" koostajateks olid Arengufondi juurde koondunud eksperdid Jaan Pillesaar (Helmes), Urmas Varblane (Tartu Ülikool), Marju Lauristin (Tartu Ülikool), Raivo Vare (Eesti Koostöö Kogu), Erik Terk (TLÜ Eesti Tuleviku-uuringute Instituut), Taavi Veskimägi (Riigikogu), Siim Sikkut, Marek Tiits ja Heido Vitsur (kõik Eesti Arengufond). Ettepanekuid esitasid ja kommentaare jagasid veel ka Bo Henriksson (ABB Baltic), Vahur Kraft (Nordea Pank), Ilmar Lepik (presidendi kantselei), Andrus Treier (KredEx), Jüri Käo (NG Investeeringud), Andrus Oks ja Kitty Kubo (Eesti Arengufond) ning Daniel Vaarik.

Originaalartikkel

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad