Aktiivne tegevus liidab meeskonda

Kui rahvastepall ja viktoriin on suvepäevade kohustusliku osana ära tüüdanud, võib ühistegevuseks valida ka midagi ekstreemsemat, nagu näiteks langevarjuhüpped või kuumaõhupallisõidu.

Kui rahvaspordi ja ekstreemspordi ürituste sagedus ja nendel osalejate arv iga aastaga kasvab, siis firmaürituste puhul ekstreemsemate tegevuste eelistamise massilist trendi märgata pole, räägib Matkad.ee juhatuse liige Laur Linnupõld.
Linnupõllu sõnul oleneb palju ka sellest, mis on kellegi jaoks ekstreemsus. "Nii mõnigi kord võib mõiste ekstreemne tellimuse soovist läbi käia, aga ühe inimese jaoks on selleks ka kompassi ja kaardiga metsas jooksmine, rääkimata kanuust, mis võib ümber minna. Teine peab ekstreemsuseks aga hoopis langevarjuhüppeid."

Sageli ei tunneta inimesed Linnupõllu sõnul ka oma piire. "Me võime pakkuda karmi päeva off-road masinatega, aga pärast tuleb välja, et inimesed ehmuvad ära, kui peavad masinaid mudast välja kaevama," räägib Linnupõld.

Matkad.ee pakub ka veiseid tegevusi nagu rafting, kanuumatkad ja parvematkad.
"Rafting ehk kummiparvel jõest laskumine on kinni veetasemes – seda saab teha suurvee ajal märtsi lõpus ja aprilli alguses. Kanuumatkade populaarsuse tippaeg on möödas, jäädes paari aasta tagusesse aega," räägib Linnupõld. Pakutakse ka parvematku, aga kuna firma tegutseb rohkem Põhja-Eestis, aga parvematk nõuab veerohkeid ja pikemaid jõgesid, nagu näteks Emajõgi, kasutatakse parvi pigem merel või järvel võistluste korraldamiseks mitte matkaks.

Linnupõld soovitab taolisi üritusi meeskonnale korraldada n-ö vabatahtlikkuse alusel. "Inimesi on igasuguseid. Palju oleneb ka kollektiivi sisekliimast ja sellest, kui head on eestvedajad. On inimesi, kes kardavad algul, aga pärast ürituse lõppu on neil hea meel, et nad ikkagi sõidu kaasa tegid. On aga ka selliseid, kes jäävad lõpuni virilaks. Kui kellelegi on tegevus vastik, kuna ta näiteks kardab vett, siis peale selle, et ta jääb ise naudingust ilma, võib ta ka teiste peo ära rikkuda," leiab Linnupõld.

OÜ Hõljukimatkad pakub võimalust sõita ainulaadse sõiduvahendiga lumel, jääl, veel, liival ning murul, hõljukiga saab sõita igal aastaajal. Ettevõtte juhataja Peeter Tarmeti sõnul on hõljukisõit võrreldav autosõiduga libedal jääl, tunne on nagu külglibisemise puhul, ainult et palju sujuvam.
"90% hõljukite tellijatest on olnud ettevõtted. Kuna sõitjatest pole reeglina keegi varem hõljukiga sõitnud, on uudne kogemus ja inimesed on ainulaadse kogemusega alati väga rahul,“ räägib Tarmet.

Hõljukiga sõitmine on põnev, sest see pole võrreldav ühegi teise sõiduvahendi loogikaga. Juhtida tuleb õhuvoolu, sõiduki suuna muutmiseks tuleb ennast kallutada. Kui aautoga sõites peab peatumiseks võtma jala gaasilt, siis hõljukiga tuleb pidurdamiseks vajutada hoopistükkis gaasi ning tegema pöörde.
Kurvi minnes tuleb keerama hakata juba 10–20 meetrit varem ja enne kurvi jõudmist peab hõljuk olema rajaga risti, kurv läbitakse külglibisemises. Hõljuki maksimumkiirus on 68 kilomeetrit tunnis, muru peal sõidab masin umbes 50-kilomeetrise tunnikiirusega, lumel ja jääl kiiremini.

Veerejad.com pakub aga üritusel lõbutsemiseks võimalust mäest alla veereda ning seda 3 meetrise läbimõõduga läbipaistvas ja täispuhutavas pehmes Zorb pallis, millega on võimalik sõita nii üksi kui ka kahekesi.

Veerejad.com töötaja Taavi Tootsi sõnul on kõik kliendid olnud positiivselt üllatunud. Esimene sõit Zorbiga toimus aastal 2007, tänaseks on kliente olnud kokku sadakond. Zorbingut on Tootsi sõnul tellitud nii eraisikute sünnipäevadele kui ka firmaüritustele. "Võime sisustada näiteks paar tundi suvepävade programmist. Oleneb inimesest, mõni sõidab kuus-seitse korda ja talle meeldib, teine peale esimest veeremist rohkem seda teha ei taha, " räägib Tootsi.

OÜ Airfun pakub klientidele võimalust sõita kuumaõhupalliga. OÜ Airfun juhataja Alger Vedleri sõnul ei ole kuumaõhupalliga sõitmine päris igapäevane tegevus, kuna see on suhteliselt kallis teenus. Kallis on nii gaas, mida kasutatakse, kui ka sõiduk, mis maksab normaalse auto hinna.
"Aga huvi inimestel uute asjade vastu on. Kes on juba proovinud sukeldumist, langevarjuhüppeid ning benjit, siis neile on kuumaõhupall võimaluseks midagi uut proovida. Muidugi on ka inimesi, kes ei lähe mingi hinna eest kõrgemale kui viies korrus," räägib Vedler.

TASUB TEADA: seikluslikku tegevust firmaüritusele
Seiklusrada
Kanuumatk
Rafting
Parvematk
Purjetamine
Langevarjuhüpped
Ellujäämiskursus
Hobikarting
Vibulaskmine
Kuumaõhupalli lennud
ATV Safarid
Militaarne paintball
Õhupallisõit
Jetisafari
Golfi demopäev
Airsoft sõjamäng

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Uudised

Tööriistad