Võltsitud maksumärk tuvastati 37 193 alkoholitootel

Maksu- ja Tolliameti ning Riigiprokuratuuri poolt menetletava kriminaalasja raames tuvastati, et eelmisel nädalal maksumärgi kontrollimiseks erinevatest poodidest ja OÜ Baltmodumi laost ära võetud 62 644 pudelist 37 193-l (59%-l) on kasutatud võltsitud maksumärki. Kriminaalmenetluse raames on praeguses välja selgitatud, et võltsitud maksumärke on kasutatud OÜ Offex Groupi 26 779 tootel: Talu Viinal, Kodu Viinal ja Psenichnaja Vodkal, Vodka Avansil ja Rõõmu Allikal. Võltsitud maksumärgi kahtlus lasub ka 10 414 pudelil viinal Oma Viin, mis alkoholiregistri andmete kohaselt on AS-i Remedia toodang, kuid esialgsete uurimisandmete kohaselt võis ka seda viina toota OÜ Offex Gruop. Võltsitud maksumärgiga alkoholi pudeleid leiti peamiselt OÜ Naltu (ARAXES), OÜ Kauba-PT, AS OG Elektra (Grossi Toidukaubad), AS Helter_R, OÜ Feenoks ja AS Tabacalera kaubandusketti kuuluvatest poodidest. Eeluurimise käigus ei ole tuvastatud võltsmärgiga alkoholi müüki teiste ettevõtete hulgi ja jaemüügikettides. Seega ei kõrvaldata OÜ Offex ja AS-i Remedia tooteid teistest kaubandusettevõtetest. Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Rene Kanniste ütles, et 31. märtsil koos Keskkriminaalpolitsei eriüksusega K-komando firmade Offex Group ja Baltmodum territooriumitel ning kuue isiku elukohas teostatud läbiotsimiste käigus leiti ligi 20 000 võltsitud maksumärki. „Offex Groupi toodete turustamisega tegeleva OÜ Baltmodum territooriumil tuvastati 15 alust valmis toodangut, mis esialgse vaatluse tulemusena kannavad võltsimise tunnustega maksumärke," lisas Kanniste. Kange alkoholi maksumärgi võltsimine on erandlik. „Maksumärgi kujundust muudetakse ja turvaelemente täiustatakse pidevalt. Sel aastal käibele lastavad maksumärgid on taas uute turvaelementidega ning aasta teises pooles uuendatakse neid veelgi,” selgitas Kanniste. Riigiprokurör Piret Paukðtyse sõnul on prokuratuuri taotlusel kohus selle kriminaalasja raames neljalt isikult arestinud kolm korterit, kuus kinnistut ning sõiduki Toyota Land Cruiser. „Samuti on blokeeritud mitmed väärtpaberi- ja arvelduskontod ning ära on võetud läbiotsimisel leitud sularaha summas 1,5 miljonit krooni. Enam kui 37 000 võltsitud maksumärgi kasutamisega võidi riigile tekitada kahju ligikaudu 1,4 miljonit krooni,” täpsustas riigiprokurör. Riigiprokuratuuri taotlusel vahistas Harju Maakohus 2. aprillil 39-aastase Igori, 34-aastase Jevgeni ja 33-aastase Edgari, keda kahtlustakse suures ulatuses võltsitud maksumärkide kasutamises ja käibele laskmises ning kuritegelikku ühendusse kuulumises. Lisaks kolmele vahistatule on kriminaalasjas kahtlustus esitatud veel kolmele isikule ning juriidilistele isikutele Offex Group ja Baltmodum. AS-ile Remedia selle kriminaalasja raames kahtlust esitatud ei ole.

 

Annnely Erm
MTA meediasuhete peaspetsialist

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad