Maksu- ja Tolliamet kontrollis koos politsei ja Tallinna Transpordiametiga pealinna taksojuhte

14. märtsi varahommikul toimus Tallinnas politsei, Tallinna transpordiameti ning Maksu- ja Tolliameti (MTA) ühisreid taksojuhtide kontrollimiseks. Tegemist oli esimese taolise ühisreidiga, mille eesmärgiks oli korrastada pealinna taksoturgu, mõjutada taksoveoteenust osutavate isikute maksukäitumist ning aidata kaasa ausa konkurentsi tagamisele taksonduses. Tallinna transpordivaldkonda kureeriv abilinnapea Jaanus Mutli usub, et paljudele korralikele taksojuhtidele tuli nädalavahetusel teostatud politsei, Tallinna Transpordiameti ja Maksu-ja Tolliameti ühisoperatsioon taksoteenuse kontrollimisel kindlasti meeldiva üllatusena. „Need, kes teevad ausalt oma tööd, ei pea ju midagi kartma. Samas, selliseid ühisreide näeme ette ka tulevikus, sest pealinna taksonduse läbipaistvus on selgelt linna prioriteediks,” lausus Mutli. „Reidi tulemustega võib üldjoones siiski rahule jääda, kuigi muidugi peaksid taksojuhid pöörama rohkem tähelepanu oma dokumentatsiooni korrektsemale vormistamisele.” Reid viidi läbi üheaegselt kolmes Tallinna kesklinna piirkonna taksopeatustes: Sõpruse kino ees, hotell Olümpia ees ja Eesti Draamateatri kõrval. Kontrolliti kõiki taksosid ilma eelnevaid valikuid tegemata. Kokku kontrolliti 48 taksot. Politsei pööras tähelepanu sõidukite tehnoseisundile ning kontrollis taksojuhtide sõidudokumente, transpordiamet kontrollis sõidukaarte, logosid, taksomeetreid, plafoone jms ning MTA uuris taksojuhtide arvepidamist. Tehnoseisundile politseil tõsiseid etteheiteid ei olnud, küll aga polnud ühel taksojuhil juhtimisõigust, mis on eriti taunitav rikkumine elukutselise sohvri puhul. MTA poolt kogutud esialgsete andmete põhjal on praeguseks selgunud, et kontrollitutest 3 taksojuhti on deklareerinud valesti umbes 540 000 krooni ettevõtlustulu. Paljudelt taksojuhtidelt ootab maksuhaldur aga veel täiendavaid dokumente, mille analüüsimisel saab otsustada edasise kontrollivajaduse võimalike maksuseaduste rikkumiste väljaselgitamiseks. MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul on üle pooltel kontrollitud taksojuhtidest probleeme korrektse arvestuse pidamisega. Maksuhaldur soovitab kasutada võimalust osaleda taksojuhtidele suunatud koolitusel, mis toimub 18. märtsil kell 11.00 Rahandusministeeriumi koolituskeskuses. Koolituse korraldavad koostöös Eesti Taksojuhtide Liit, Tallinna Transpordiamet ning Maksu- ja Tolliamet. Täpsemat informatsiooni leiate ja eelregistreerimine toimub Eesti Taksojuhtide Liidu koduleheküljel: www.taksoliit.ee. Annely Erm Maksu- ja Tolliamet meediasuhete peaspetsialist

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad