Lugeja küsib: Kas päevase osakonna tudengil, kes käib ühtlasi täiskohaga tööl, on õigus saada töötuskindlustushüvitist?

Kas päevase osakonna tudengil, kes käib ühtlasi täiskohaga tööl, on õigus saada töötuskindlustushüvitist? Kindlustusmakse läheb tema palgast maha nagu teistelgi töötajatel.

Vastab

Erik Aas, Eesti töötukassa juhatuse liige

Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 6 lg 5 p 6 kohaselt ei võeta töötuna arvele inimest, kes õpib õppeasutuses päevases õppevormis või täiskoormusega õppes. Kuid kui täiskoormusega õppija on viimase 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva töötanud või olnud hõivatud tööga võrdsustatud tegevusega (töötamine töölepingu või võlaõigusliku lepingu alusel, töötamine avalikus teenistuses vms), saab ta ennast töötuna arvele võtta ja ka töötuskindlustushüvitist taotleda. Viimati öeldut mõistagi juhul, kui ta vastab ka teistele töötuskindlustushüvitise saamiseks sätestatud tingimustele (vt: www.tootukassa.ee).

.....

Loe lisaks originaalartiklit

Osale arutelus

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad:

Palgakalkulaator

Tarkvara

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

Cinamon is looking for a FINANCE MANAGER

Manpower OÜ

08. oktoober 2017

Uudised