EP: Riigiettevõtted palka ei vähenda

.....

Tallinna Sadam

 

Mõned aastad tagasi üle 700 inimesele tööd pakkunud Tallinna Sadam jätkab praegu ligi 400-liikmelise töötajaskonnaga.

Sadamafirma nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul peaks sel aastal töötajate arvu vähendamine palgafondist kokku hoidma ca 18 miljonit krooni ehk umbes 10 protsenti. Lisaks on Tallinna Sadam otsustanud töötajate palgad külmutada.

„Samuti otsime kõikidest le­pingutest võimalusi sisseostetavate teenuste hindade alandamiseks ja vaatame üle ostetavate teenuste mahud. Kokku on plaanis hooldus- ja remonttööde pealt kokku hoida ca 13 miljonit krooni ehk 16 protsenti,” lisas Seli ja märkis, et kavatsetakse investeeringuid edasi lükata.

Riik ettevõtetelt kärpeid ei oota

 

•• Riigiettevõtete peamine ees­märk on ikka ja alati võimalikult palju tulu teenida.

•• Ettevõtetes tuleb tõsiselt pin­gu­tada. Majanduslanguse kesk­konnas ootab omanik endiselt korralikku dividenditulu. Nii loodab rahandusministeerium uuendatud andmetel sel aastal oma äri­ühingutelt saada 524,38 miljonit krooni. Veel detsembris vastu võetud 2009. aasta riigi­eelarves oli see summa üle saja miljoni krooni väiksem – 422,57 miljonit krooni.

•• „Eks riigiettevõtetel on põ­hi­mõt­teliselt sama küsimus, et tu­leb kokku hoida, aga see on samasugune tegevus nagu igas erasektori ettevõtteski ega ole seotud riigieelarvega,” ütles ma­jan­dus- ja kommunikatsioonimi­nis­teeriumi avalike suhete juht Kalev Vapper.

Loe originaalartiklit

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad