EP: Riigiettevõtted palka ei vähenda

.....

Tallinna Sadam

 

Mõned aastad tagasi üle 700 inimesele tööd pakkunud Tallinna Sadam jätkab praegu ligi 400-liikmelise töötajaskonnaga.

Sadamafirma nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul peaks sel aastal töötajate arvu vähendamine palgafondist kokku hoidma ca 18 miljonit krooni ehk umbes 10 protsenti. Lisaks on Tallinna Sadam otsustanud töötajate palgad külmutada.

„Samuti otsime kõikidest le­pingutest võimalusi sisseostetavate teenuste hindade alandamiseks ja vaatame üle ostetavate teenuste mahud. Kokku on plaanis hooldus- ja remonttööde pealt kokku hoida ca 13 miljonit krooni ehk 16 protsenti,” lisas Seli ja märkis, et kavatsetakse investeeringuid edasi lükata.

Riik ettevõtetelt kärpeid ei oota

 

•• Riigiettevõtete peamine ees­märk on ikka ja alati võimalikult palju tulu teenida.

•• Ettevõtetes tuleb tõsiselt pin­gu­tada. Majanduslanguse kesk­konnas ootab omanik endiselt korralikku dividenditulu. Nii loodab rahandusministeerium uuendatud andmetel sel aastal oma äri­ühingutelt saada 524,38 miljonit krooni. Veel detsembris vastu võetud 2009. aasta riigi­eelarves oli see summa üle saja miljoni krooni väiksem – 422,57 miljonit krooni.

•• „Eks riigiettevõtetel on põ­hi­mõt­teliselt sama küsimus, et tu­leb kokku hoida, aga see on samasugune tegevus nagu igas erasektori ettevõtteski ega ole seotud riigieelarvega,” ütles ma­jan­dus- ja kommunikatsioonimi­nis­teeriumi avalike suhete juht Kalev Vapper.

Loe originaalartiklit

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad