Abikaasade ühise tuludeklaratsiooni esitamine e-maksuametis

Järgnev infomaterjal kirjeldab täpsemalt, kuidas saavad abikaasad esitada ühist tuludeklaratsiooni Maksu- ja Tolliameti e-teenuste kanalis. Kui soovite esitada ühise tuludeklaratsiooni, lugege läbi antud infomaterjal ja mõelge läbi enne deklaratsiooni täitma asumist.   

M1 ja M2 on koos esitajad.
MM – see, kelle tegevuse tulemusena ühisdeklaratsioon moodustatakse ja kelle kontokaardile tulemus kantakse.

1. Kumbki pole alustanud.

1) M1 paneb ‘Jah’ ja sisestab abikaasa koodiks M2.

2) Moodustatakse ühisdeklaratsioon. M1 saab MM-ks.

3) M1 näeb enda MTA-andmeid, ei näe M2 MTA andmeid (aga näeb isikuandmeid, välja arvatud aadress).

4) M1 saab täita M1 ja M2 deklaratsioonid.

5) Kui nüüd M2 siseneb, siis tulevad tema infolehele teated: 

Teiega on avaldanud soovi esitada ühine tuludeklaratsioon “……..(isiku nimi, isikukood)

Ühisdeklaratsiooni esitamiseks jätka deklaratsiooni täitmist lingist: "Jätka alustatud tuludeklaratsiooni täitmist" ning märgi ja kinnita ühisdeklaratsiooni avalduses "Jah". Ühisdeklaratsioonist loobumiseks vali ja kinnita ühisdeklaratsiooni avalduses "EI"

6) Deklaratsiooni jätkates lingist “Jätka…alustatud tuludeklaratsiooni täitmist” kuvatakse M2-le esimesena ühisdeklaratsiooni avalduse leht. Ühisdeklaratsiooni avaldus on temal eeltäidetud M1 avalduse andmetega.

7) kui M2 kinnitab “Jah”, näeb ta sel juhul lisaks enda eeltäidetud andmetele ka M1 kõiki eeltäidetud andmeid. M2 saab muuta M1 ja enda kõiki andmeid. Peale M2 avaldusel “Jah” kinnitamist näeb ka M1 uuesti sisenemisel kõiki ühisdeklaratsiooni andmeid (saab ka neid muuta).

8) M2 saab ühisdeklaratsioonist loobuda, kinnitades avalduses “EI” (sel juhul M1-l jääb üksik kinnitamata deklaratsioon).

9) Kui M2 jätkab deklaratsiooni esitamist MTA andmete lingist/ kanna andmed deklaratsioonile või alustan uuesti (sõltumata seal tehtavast valikust) jätkub protsess vastavalt punktile 6.

2. M1-l ja M2-l on mõlemal kinnitamata üksikdeklaratsioon.

1) M1 sisestab ‘Jah’ ja M2 koodi.
M1 saab teate:

“Ühisdeklaratsiooni esitamise taotlus on vastu võetud. Teie poolt antud koodiga maksumaksja peab nüüd ka omalt poolt seda kinnitama. Seejärel saab teha ühisdeklaratsiooni.”
Ühisdeklaratsiooni ei moodustata. 

2) Kui nüüd M2 siseneb, siis tulevad tema infolehele teated: 

Olete alustanud deklaratsiooni täitmist (pp.kk.aaaa)

Deklaratsiooni täitmise jätkamiseks vajuta allpoololevat linki "Jätka alustatud deklaratsiooni täitmist". Uute eeltäidetud andmete kandmiseks alustatud deklaratsioonile vajuta linki "Tutvun MTA andmetega" ja sealt nuppu "Kanna andmed deklaratsioonile"

Teiega on avaldanud soovi esitada ühine tuludeklaratsioon “……..(isiku nimi, isikukood)

Ühisdeklaratsiooni esitamiseks jätka deklaratsiooni täitmist lingist: "Jätka alustatud tuludeklaratsiooni täitmist" ning märgi ja kinnita ühisdeklaratsiooni avalduses soovi avaldanud isiku isikukood ning "Jah".

3) Deklaratsiooni jätkates lingist “Jätka….” Kuvatakse M2-le esimesena ühisdeklaratsiooni avalduse leht. Ühisdeklaratsiooni avaldus on temal eeltäidetud M1 avalduse andmetega.

4) kui M2 kinnitab “Jah”, näeb ta sel juhul lisaks enda eeltäidetud andmetele ka M1 kõiki eeltäidetud andmeid. M2 saab muuta M1 ja enda kõiki andmeid. Peale M2 avaldusel “Jah” kinnitamist näeb ka M1 uuesti sisenemisel kõiki ühisdeklaratsiooni andmeid (saab ka neid muuta).

5) M2 saab ühisdeklaratsioonist loobuda, kinnitades avalduses “EI” (sel juhul M1-l jääb üksik kinnitamata deklaratsioon).

6) Kui M2 jätkab deklaratsiooni esitamist MTA andmete lingist/ kanna andmed deklaratsioonile või alustan uuesti, siis ühisdeklaratsiooni avaldust talle ei kuvata ja ühisdeklaratsiooni ei moodustata enne, kui ta ise on ühisdeklaratsiooni avaldusel “jah” märkinud.

3.M2-l on kinnitatud üksikdeklaratsioon

1) M1 paneb ‘Jah’ ja sisestab abikaasa koodiks M2.

2) M1 saab teate:

“Teie poolt antud isikukoodiga maksumaksja peab nüüd esitama oma tuludeklaratsiooni paranduse, kus ta avaldab samuti soovi esitada Teiega ühisdeklaratsioon. Seejärel saab teha ühisdeklaratsiooni.”

M2 andmeid ei saa sisestada, väljad puuduvad, ühisdeklaratsiooni ei moodustata.

Deklaratsiooni ei saa kinnitada, tuleb veateade:

“Kehtiva ühisdeklaratsiooni avaldusega üksikdeklaratsiooni ei saa kinnitada. Kinnitamiseks peate kas loobuma ühisdeklaratsiooni avaldusest või ootama, kuni teine pool soovib luua Teiega ühisdeklaratsiooni”

3) Kui nüüd M2 siseneb, näeb ta oma kinnitatud deklaratsiooni ja infolehele tulevad teated: 

Teiega on avaldanud soovi esitada ühine tuludeklaratsioon “……..(isiku nimi, isikukood)

Ühisdeklaratsiooni esitamiseks jätka deklaratsiooni täitmist lingist: "alustan uuesti" ning märgi ja kinnita ühisdeklaratsiooni avalduses soovi avaldanud isiku isikukood ning "Jah". Kui Te ei soovi antud isikuga ühisdeklaratsiooni esitada, ei pea te tuludeklaratsiooni uuesti esitama.

4) Kui M2 valib “Alusta uuesti”, kuvatakse M2-le esmalt deklaratsiooni loomise lehekülg ning järgmisena isikuandmete lehekülg, kus ühisdeklaratsiooni moodustamiseks tuleb ühisdeklaratsiooni avalduse lehel märkida AK isikukood ning “Jah”.

5) kui M2 kinnitab “Jah”, näeb ta sel juhul lisaks enda eeltäidetud andmetele ka M1 kõiki eeltäidetud andmeid. M2 saab muuta M1 ja enda kõiki andmeid. Peale M2 avaldusel “Jah” kinnitamist näeb ka M1 uuesti sisenemisel kõiki ühisdeklaratsiooni andmeid (saab ka neid muuta).

6) M2 kinnitatud üksikdeklaratsioon säilib, kuni ühisdeklaratsiooni kinnitamiseni.

3.1. M2-l on kinnitatud üksikdeklaratsioon ja ta ei soovi teha ühisdeklaratsiooni

1) M1 paneb `Jah` ja sisestab abikaasa koodiks M2.

2) “Teie poolt antud isikukoodiga maksumaksja peab nüüd esitama oma tuludeklaratsiooni paranduse, kus ta avaldab samuti soovi esitada Teiega ühisdeklaratsioon. Seejärel saab teha ühisdeklaratsiooni.”

M2 andmeid ei saa sisestada, väljad puuduvad, ühisdeklaratsiooni ei moodustata.

Deklaratsiooni ei saa kinnitada, tuleb veateade:

“Kehtiva ühisdeklaratsiooni avaldusega üksikdeklaratsiooni ei saa kinnitada. Kinnitamiseks peate kas loobuma ühisdeklaratsiooni avaldusest või ootama, kuni teine pool soovib luua Teiega ühisdeklaratsiooni”

3) M1 ei saa oma deklaratsiooni enne kinnitada, kui tühistab ühisdeklaratsiooni avalduse, s.t. paneb `jah` asemel `ei`.

4. M2-l on kinnitamata ühisdeklaratsioon M3-ga

1) M1 paneb ‘Jah’ ja sisestab abikaasa koodiks M2.

2) Tuleb teade:

“Abikaasaks märgitud isik on alustanud ühisdeklaratsiooni esitamist teise isikuga. Ühisdeklaratsiooni moodustamiseks Teiega peab abikaasa oma ühisdeklaratsiooni avaldust muutma ning selles Teid abikaasaks märkima.”

3) M1 avaldust ei lase kinnitada ja ühisdeklaratsiooni ei moodustata.

 5. M2-l on kinnitatud ühisdeklaratsioon M3-ga

1) M1 paneb ‘Jah’ ja sisestab abikaasa koodiks M2.

2) Tuleb teade:

“Abikaasaks märgitud isik on esitanud ühisdeklaratsiooni teise isikuga. Ühisdeklaratsiooni moodustamiseks Teiega peab abikaasa oma deklaratsiooni täitmist alustama uuesti ning siis ühisdeklaratsiooni avalduses Teid abikaasaks märkima.”

3) M1 avaldust ei lase kinnitada ja ühisdeklaratsiooni ei moodustata.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

11. detsember 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Lemoine Estonia otsib RAAMATUPIDAJAT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Uudised

Tööriistad