Ettevõtted ei teadvusta raskuste tõstmisega seonduvaid riske (TI)

Möödunud aasta teisel poolel viis Tööinspektsioon läbi üleriigilise raskuste käsitsi teisaldamise sihtkontrolli. Tööinspektorite üldhinnang kontrollitud 220 kaubandusettevõttele ja ehitusplatsile on rahuldav. 

Kontrolliti raskuste käsitsi teisaldamise kajastamist riskianalüüsis, selle vastavust tegelikkusele ning riskide vähendamise tegevuskava. Samuti hinnati töötajate juhendamist ja väljaõpet, tööd kergendavate abivahendite olemasolu ja kasutamist, tööolusid ja –korraldust, ohutusjuhendite olemasolu ning töötajate tervisekontrolli korraldust.

Kõik töötervishoiu ja –ohutuse nõuded olid täidetud viies kaubandusettevõttes ja neljal ehitusplatsil. Teistes ettevõtetes andsid tööinspektorid soovitusi või tegid märkusi puuduste kõrvaldamiseks ja töötingimuste parandamiseks.

 

Kontrollitud ehitusplatsidel avastati 142 ja kaubandusettevõtetes 308 ohutusnõuete rikkumist. Rikkumiste tuvastamisel vormistati tööandjale ettekirjutusi või registreeriti rikkumine kontrollaktis. Arvuliselt kõige rohkem rikkumisi oli seotud riskianalüüsi ja selle alusel koostatud terviseriskide vähendamise tegevuskavaga. Riskianalüüs puudus või ei vastanud nõuetele 25  ehitusplatsil, 35 platsil olid nõuded täidetud (neljal ehitusel oli analüüs suurte ja 46-s pisipuudustega). Kontrollitud kaubandusettevõtetes ei vastanud riskianalüüs nõuetele või puudus sootuks 28 juhul. Riskitaseme hinnang analüüsis ei vastanud tegelikule olukorrale 27 ettevõttes.

Sihtkontrolli käigus külastati 110 ehitusplatsi ja 110 kaubandusettevõtet, kus raskuste käsitsi teisaldamisega puutub igapäevaselt kokku 2316 töötajat.

2008. aasta sihtkontroll oli järg 2007. aastal toimunud üle-euroopalisele kampaaniale  „Kergenda koormat”.

 

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri andmetel on suuri raskusi tõstvate töötajate osakaal EL-i liikmesriikides ligikaudu 35%. Tõstmisega seotud seljavalu on peamine tööga seotud tervisekaebus. EL-i riikide koguarvestuses kaebab tööst põhjustatud seljavalu üle 23,8 protsenti töötajatest, uutes liikmesriikides on see number oluliselt suurem (38,9%). Samuti on raskuste käsitsi teisaldamise tulemusel saadud tervisekahjustus üks peamine töölt puudumise põhjus Euroopa Liidu liikmesriikides.  

 

 

Heidi Vilu

Tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad