MTA: Tulumaksutagastuste piirmäära võimalik langetamine selle aasta tagastusi ei mõjuta

Maksu- ja Tolliameti (MTA) poole peab vajalikuks juhtida tähelepanu, et ajakirjanduses ilmunud uudis tulumaksutagastuste summalise piirangu võimalikust langetamisest 50 000 kroonilt 30 000 kroonile ei puuduta käesoleval aastal tehtavaid tagastusi. Käesoleva aasta 31. märtsiks esitavad maksumaksjad tuludeklaratsioone eelmisel ehk 2008. aastal saadud tulude kohta, mistõttu nii tulude kui mahaarvamiste kohta rakendatakse 2008. aastal kehtinud tulumaksuseadust. Seaduse kohaselt on summaliseks piirmääraks, mida rakendatakse koolituskuludele (s.h õppelaenu intressidele), eluasemelaenu intressidele ja kingitustele-annetustele ning ametiühingumaksetele, 50 000 krooni. Lisaks kehtib samade kulude kohta ka protsentuaalne piirmäär, mille kohaselt võetakse mahaarvamisi arvesse kuni 50% ulatuses sama maksustamisperioodi tulust. Abikaasade ühise tuludeklaratsiooni puhul summeeritakse nii tulud kui kulud, mistõttu summaline piirang on ühise tuludeklaratsiooni puhul 100 000 krooni. Lisaks soovib maksuhaldur täpsustada, et piirmäär 50 000 krooni rakendub vaid eespool loetletud mahaarvamiste suhtes. Sageli arvatakse ekslikult, et piirmäära alla käivad ka vabatahtliku kogumispensioni (ehk III samba) maksed, ent tegelikult rakendatakse III samba maksetele eraldi piirmäära, mis on 15% maksumaksja sama perioodi tulust. Summalist piirangut vabatahtliku pensioni maksetel vastavalt tulumaksuseadusele ei ole. Kuigi eelmise aasta tulu saab deklareerida pabervormil juba praegu, algab tulude deklareerimise aktiivne periood sel aastal 16. veebruarist. Sellest kuupäevast alates väljastab MTA eeltäidetud tuludeklaratsiooni, mis on kättesaadav e-maksuametis ja teeninduskohtades väljatrükina paberil.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

Stoneridge is looking for an ACCOUNTANT

Stoneridge Electronics AS

11. märts 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

05. märts 2018

Sarkop otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Sarkop AS

21. märts 2018

Uudised

Tööriistad