MTA: Tulumaksutagastuste piirmäära võimalik langetamine selle aasta tagastusi ei mõjuta

Maksu- ja Tolliameti (MTA) poole peab vajalikuks juhtida tähelepanu, et ajakirjanduses ilmunud uudis tulumaksutagastuste summalise piirangu võimalikust langetamisest 50 000 kroonilt 30 000 kroonile ei puuduta käesoleval aastal tehtavaid tagastusi. Käesoleva aasta 31. märtsiks esitavad maksumaksjad tuludeklaratsioone eelmisel ehk 2008. aastal saadud tulude kohta, mistõttu nii tulude kui mahaarvamiste kohta rakendatakse 2008. aastal kehtinud tulumaksuseadust. Seaduse kohaselt on summaliseks piirmääraks, mida rakendatakse koolituskuludele (s.h õppelaenu intressidele), eluasemelaenu intressidele ja kingitustele-annetustele ning ametiühingumaksetele, 50 000 krooni. Lisaks kehtib samade kulude kohta ka protsentuaalne piirmäär, mille kohaselt võetakse mahaarvamisi arvesse kuni 50% ulatuses sama maksustamisperioodi tulust. Abikaasade ühise tuludeklaratsiooni puhul summeeritakse nii tulud kui kulud, mistõttu summaline piirang on ühise tuludeklaratsiooni puhul 100 000 krooni. Lisaks soovib maksuhaldur täpsustada, et piirmäär 50 000 krooni rakendub vaid eespool loetletud mahaarvamiste suhtes. Sageli arvatakse ekslikult, et piirmäära alla käivad ka vabatahtliku kogumispensioni (ehk III samba) maksed, ent tegelikult rakendatakse III samba maksetele eraldi piirmäära, mis on 15% maksumaksja sama perioodi tulust. Summalist piirangut vabatahtliku pensioni maksetel vastavalt tulumaksuseadusele ei ole. Kuigi eelmise aasta tulu saab deklareerida pabervormil juba praegu, algab tulude deklareerimise aktiivne periood sel aastal 16. veebruarist. Sellest kuupäevast alates väljastab MTA eeltäidetud tuludeklaratsiooni, mis on kättesaadav e-maksuametis ja teeninduskohtades väljatrükina paberil.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad