MTA: Tulumaksutagastuste piirmäära võimalik langetamine selle aasta tagastusi ei mõjuta

Maksu- ja Tolliameti (MTA) poole peab vajalikuks juhtida tähelepanu, et ajakirjanduses ilmunud uudis tulumaksutagastuste summalise piirangu võimalikust langetamisest 50 000 kroonilt 30 000 kroonile ei puuduta käesoleval aastal tehtavaid tagastusi. Käesoleva aasta 31. märtsiks esitavad maksumaksjad tuludeklaratsioone eelmisel ehk 2008. aastal saadud tulude kohta, mistõttu nii tulude kui mahaarvamiste kohta rakendatakse 2008. aastal kehtinud tulumaksuseadust. Seaduse kohaselt on summaliseks piirmääraks, mida rakendatakse koolituskuludele (s.h õppelaenu intressidele), eluasemelaenu intressidele ja kingitustele-annetustele ning ametiühingumaksetele, 50 000 krooni. Lisaks kehtib samade kulude kohta ka protsentuaalne piirmäär, mille kohaselt võetakse mahaarvamisi arvesse kuni 50% ulatuses sama maksustamisperioodi tulust. Abikaasade ühise tuludeklaratsiooni puhul summeeritakse nii tulud kui kulud, mistõttu summaline piirang on ühise tuludeklaratsiooni puhul 100 000 krooni. Lisaks soovib maksuhaldur täpsustada, et piirmäär 50 000 krooni rakendub vaid eespool loetletud mahaarvamiste suhtes. Sageli arvatakse ekslikult, et piirmäära alla käivad ka vabatahtliku kogumispensioni (ehk III samba) maksed, ent tegelikult rakendatakse III samba maksetele eraldi piirmäära, mis on 15% maksumaksja sama perioodi tulust. Summalist piirangut vabatahtliku pensioni maksetel vastavalt tulumaksuseadusele ei ole. Kuigi eelmise aasta tulu saab deklareerida pabervormil juba praegu, algab tulude deklareerimise aktiivne periood sel aastal 16. veebruarist. Sellest kuupäevast alates väljastab MTA eeltäidetud tuludeklaratsiooni, mis on kättesaadav e-maksuametis ja teeninduskohtades väljatrükina paberil.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad