SK: Alates 01.03.2009 muutub puudega lapse vanemale või võõrasvanemale määratud hooldajatoetuse maksmise kord

Kuni 28.02.2009 makstakse hooldajatoetust pensioniametite kaudu. Alates 01.03.2009 otsustab hooldusvajaduse küsimused kohalik omavalitsus.

Sotsiaalkindlustusamet teavitab kirjalikult hooldajatoetuse maksmise üleminekust kohalikke omavalitsusi ning hooldajatoetuse saajaid hooldajatoetuse määramise otsuste kehtetuks tunnistamisest ja võimalusest pöörduda edaspidi hooldajatoetusega seotud küsimustes kohaliku omavalitsuse poole. Järgnevalt võite tutvuda teavituskirjade sisuga.

Teavituskiri hooldajatoetuse saajatele

Alates 01.03.2009 muudetakse puudega lapse vanemale või võõrasvanemale määratud hooldajatoetuse maksmise korda.

Kuni 28.02.2009 makstakse pensioniametite kaudu puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse § 8 alusel hooldajatoetust 3-16-aastase keskmise, raske või sügava puudega lapse ja 16-18-aastase raske või sügava puudega lapse ühele vanemale või võõrasvanemale, kes ei saa töötada puudega lapse kasvatamise tõttu.

Puudega lapse vanemale või võõrasvanemale pensioniametite kaudu määratud hooldajatoetuse otsused tunnistatakse kehtetuks alates 01.03.2009.

Samast tähtajast on puudega lapse vanemale või võõrasvanemale hooldajatoetuse maksmise otsustamine valla- või linnavalitsuse pädevuses. Kohalik omavalitsus kaalub ka muid võimalusi puudega isikule abi osutamiseks.

Edasise hooldusvajaduse hindamiseks tuleb Teil võtta ühendust elukohajärgse kohaliku omavalitsusega. Alates 01.03.2009 otsustab Teile hooldajatoetuse maksmise jätkamise ja hooldajatoetuse suuruse kohalik omavalitsus.

Kui Teie ravikindlustuse aluseks on üksnes hooldajatoetuse saamine, siis lõpeb Teie praegune ravikindlustus ühe kuu möödudes riigipoolse hooldajatoetuse maksmise lõpetamisest.

Otsus hooldajatoetuse määramise kehtetuks tunnistamise kohta on soovi korral kättesaadav elukohajärgses pensioniametis alates 01.03.2009.

Teavituskiri kohalikele omavalitsustele

Vabariigi Presidendi poolt 22.12.2008 välja kuulutatud sotsiaalhoolekande seaduse, puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse ja nendega seonduvate seaduste muutmise seaduse kohaselt on tunnistatud kehtetuks puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse §-s 8 sätestatud puudega lapse vanemale või võõrasvanemale määratud hooldajatoetuse maksmine ja antud hooldajatoetuse määramise üle otsustamine kohaliku omavalitsuse pädevusse.

Samuti on puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse § 26 täiendatud lõikega 9, milles sätestatakse, et kõik puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse alusel tehtud hooldajatoetuse määramise otsused tunnistatakse kehtetuks.

Puudega lapse vanemale või võõrasvanemale pensioniametite kaudu määratud hooldajatoetuse otsused tunnistatakse kehtetuks alates 01.03.2009.

Sotsiaalkindlustusameti pensioniametid teavitavad kirjalikult hooldajatoetuse saajaid hooldajatoetuse määramise otsuste kehtetuks tunnistamisest ja võimalusest pöörduda edaspidi hooldajatoetusega seotud küsimustes kohaliku omavalitsuse poole.

Eeltoodust tulenevalt otsustab alates 01.03.2009 hooldusvajaduse küsimused kohalik omavalitsus.

Informeerime Teid, et isikute nimekirjad, kelle hooldajatoetuse küsimustega kohalikel omavalitsustel on vaja edaspidi tegeleda, on kättesaadavad kõigile kohalikele omavalitsustele läbi X-tee portaali alates 12.01.2009.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad