Innovatsiooniosakud aitavad ettevõtetel teadusasutustest arenduseks teenust osta

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts saatis ministeeriumitesse kooskõlastusringile määruse „Innovatsiooniosakute toetusmeetme tingimused ja kord“ eelnõu, millega rakendatakse ettevõtjatele kinkekaartide süsteem teadus- ja arendusasutustest teenuste ostmiseks.  

Innovatsiooniosak on sisuliselt kinkekaart, mida ettevõte saab tulevikus taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) ning tasuda sellega ülikoolile lepingulise teadus- või arendustöö eest. Hiljem maksab EAS teadusasutusele osaku väärtuse välja. Ettevõte ei saa osakut kinkida või rahaks vahetada.

Toetuse eesmärk on tugevdada Eesti väikese ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõimet, suurendades nende oskusi teadmiste ja tehnoloogiate kasutamisel äritegevuses, soodustades koostööd ettevõtete ja ülikoolide ning teadusasutuste vahel ja parandades ettevõtete intellektuaalse kaitse alast teadlikkust.

Eelnõu järgi toetatakse ettevõtet teadusasutuselt muuhulgas toote ja teenuse arendamise alaste konsultatsioonide ostmisel, töökorralduse, tootmis- või tehnoloogiaalase nõustamise tellimisel, disainilahenduste väljatöötamisel ja juurutamisel, vastavus- ja tootearenduskatsetuste läbiviimisel jne. Eelkõige soovitakse toetusega ergutada ettevõtjaid innovatsiooniprotsessiga tegelema, mitte ostma „valmistoodet“ teadusasutusest. Lõpliku turule viidava toote või teenuse peab ettevõtja ikka ise valmistama.

Taotletava toetuse maksimaalne summa on eelnõu järgi 50 000 krooni ühe taotleja kohta või kuni 250 000 krooni kaastaotlejate korral, kuid mitte üle 50 000 krooni ühe kaastaotleja kohta. Toetust saab taotleda Eesti äriregistrisse kantud väikese või keskmise suurusega ettevõte (töötajate arvuga kuni 250).

E
ttevõtete innovatsiooniuuringust selgus, et probleemideks on ettevõtjate madal innovatsiooniteadlikkus ja kompetentse personali puudumine. Ettevõtjad suunavad uute toodete ja teenuste väljaarendamisse liiga vähe vahendeid - tulu uutelt toodetelt moodustab vaid 11,6% uuendajate käibest. Samuti teevad ettevõtjad vähe koostööd teadus- ja arendusasutustega.

Perioodiks 2007-2013 on Innovatsiooniosakute programmile Majanduskeskkonna arendamise rakenduskavas kavandatud 15 miljonit Eesti krooni ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Innovatsiooniosakute süsteemi on edukalt rakendanud näiteks Holland, samuti on neid asunud väljastama Iirimaa.

Eelnõu ja seletuskirjaga saab tutvuda e-õiguses aadressil http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=239494

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad