Microsoft Dynamics AX

Programmi nimi

Microsoft Dynamics AX  (varasema nimega Axapta)

Programmi lühitutvustus

Microsoft DynamicsTM AX on integreeritud ja kohandatav majandustarkvara lahendus, mis annab Teile ja Teie ettevõtte töötajatele äriotsuste tegemisel suurema kindluse. Microsoft Dynamics AX integreerub olemasoleva Microsoft tarkvaraga, automatiseerib ja kiirendab äriprotsesse ning ühendab teid klientide, partnerite ja tütarettevõtetega üle kogu maailma aidates teil saavutada majanduslikku edu.

Kellele programm mõeldud on?

Tarkvaralahendus on mõeldud ettevõtetele, kes soovivad ühtset ja integreeritud majandustarkvara lahendust, mis kataks ettevõtte kõiki ärikriitilisi protsesse vajadusel ka erinevates riikides ja tagaks sellega nende efektiivse toimimise.
Microsoft Dynamics AX tarkvara on enamjaolt kasutuses keskmise ja suurema sektori ettevõtete hulgas. 
Standardtootel ei ole spetsiifilist suunitlust ühele või teisele ärisektorile, seega leiab edukaid juurutusi väga erinevatest valdkondadest tootmine, teenindus, riiklik sektor, hulgikaubandus, jaekaubandus, telekommunikatsioon jne.

Tootmine
MRPII-vastavusega hangete ja nõudluse planeerimine
Lõplik ja lõpmatu mahtude ja materjalide planeerimine
Tööde planeerimine ja järjestamine
Ressursside haldus
Tööde juhtimine
Töökorralduse juhtimine koos töö kuluarvestusega
Toote konfiguratsioon
Graafiline kaubakoosluste kujundusprogramm koos versioonijuhiga

Turustamine
Erinevate asukohtadega ladude juhtimine
Varude juhtimine dimensioonidega
Tellimuste käsitlemine koos kaubanduslepetega
Tellimuslubadused
Kaubaartikli ja koodi reserveerimine ja jälgimine

Tarneahela haldus
Nõudluse prognoosimine
Kontsernisisene kaubandus
Hangete juhtimine
Partnerite iseteeninduslikud võrguleheküljed
Tulemuslikkuse jälgimine
Elektrooniline infovahetus

Projektijuhtimine
Projektide tüübid ja hierarhiad
Projekti finantseerimine ja arved
Konsultantide iseteeninduslikud võrguleheküljed

Finantsjuhtimine
Finantsjuhtimine erinevate dimensioonide lõikes
Kontsernisisene arvestus ja konsolideerimine
Auditi täielik jälgimine
Kuluarvestus
Põhivarade haldus
Eelarvestamine

Kliendisuhete haldus
Müügipersonali ja turunduse automatiseerimine
Telemarketing ja küsimustikud
Müügijuhtimine
Klientide iseteeninduslikud portaalid
Telefoni ja arvuti integratsioon
Dokumendihaldus
Sünkroniseerimine Microsoft Office Outlookiga

Personalijuhtimine
Organisatsiooniskeemid ja töötajate registreerimine
Oskuste kaardistamine ja värbamine
Töötajate iseteeninduslikud portaalid
Äriprotsesside juhtimine

Ärianalüüs
Mitmemõõtmeliste andmekuupide disainimine
Integreeritus Microsofti analüüsiteenustega
Analüüsiülevaated sisseehitatud risttabelite kaudu
Tasakaalus tulemuskaart peamiste tegevusmõõdikutega

Ülemaailmne lahendus
Vastab kohalikele juriidilistele ja raamatupidamisnõuetele
Mitmekeelne
Mitmete valuutade kasutamine
Kohalik müük ja tugi

Tehnoloogia
Antud toode toob teieni väärtused, mida pakub Microsoft platvorm, koos integreeritud Microsoft SQL Serveri, Microsoft BizTalk Serveri, Microsoft Windows SharePoint teenuste, Microsoft Visual Studio ja Microsoft Office’ga
Üks integreeritud portaalivõimalustega äriloogika
Kolmeastmeline, skaleeritav süsteemiarhitektuur
Avatud tootekood integreeritud arenduskeskkonnaga

Lisainfo

Eestis on sertifitseeritud Microsoft Dynamics AX juurutuspartnereid 3 (lisainfo ja kontaktid leiab: www.microsoft.com/eesti/Dynamics/partners). Microsoft Dynamics AX lahendusi on Eestis juurutatud üle 100. Dynamics AX rahvusvaheline infoleht asub: www.microsoft.com/dynamics/ax

Programmi hind

Microsoft Dynamics AX litsentsi maksumus koosneb valdavalt üheaegsete kasutajate arvust (kasutajate arv, kes korraga süsteemile ligi pääsevad), millega kaasneb ka enamus toote funktsionaalsusest. Vajadusel saab juurde soetada lisafunktsioone. Kasutajaid on saadaval kahte tüüpi, millest ühel on kaasas rohkem ja teisel vähem põhifunktsioone. Seega tuleb ka umbkaudse litsentsi hinna määramiseks tutvuda esmalt ettevõtte vajaduste ja ootustega.

Milline on programmi ostmise järgne kasutajatugi?

Microsofti poolt on litsentsi omanikule pakkuda tarkvarakindlustust, mis sisaldab järgmiseid võimalusi:
- Uued tooteversioonid, parendused, funktsionaalsed uuendused, lokalisatsiooni parendused. Samuti võimalus küsida tootjalt spetsiifilisi veaparandusi kui selleks on tekkinud vajadus.
- Investeerigu ülekandmise võimalus ühelt Dynamics tootelt teisele. Võimaldab Microsoft Dynamics litsentside liitmist, jagamist ja üleminekut litsentsi väärtuse alusel.
- Ligipääs toote infole: Mahukad koolitusmaterjalid, mis katavad kogu tarkvara funktsionaalsuse; e-õppe kursused; teadmiste baas, kus kirjeldatakse vastuseid tekkinud küsimustele; uudisgrupid, kus lahenduse kasutajad saavad vahetada infot ja ideid tarkvaraga opereerimise kohta

Lisaks tootja kasutajatoele pakub lahenduse juurutaja kliendile tootetuge mis on spetsiifilise lahenduse keskne ja sõltub sellest kuidas Microsoft Dynamics AX on ettevõttes kasutusele võetud.

Kas programmi hinnale lisanduvad muud kulud?

Eelmises punktis kirjeldatud tarkvarakindlustuse programmi maksumus on 14 – 16% (sõltub kindlustusperioodi pikkusest) soetatud litsentsi maksumusest, mida tasutakse kord aastas.

Microsoft Dynamics AX litsentside kasutuselevõtuga kaasneb suuremal või vähemal määral konsultatiivset tööd juurutuspartneri poolt (tarkvara tööle seadistamine, andmete ülekanne eelnevalt kasutuses olnud süsteemidest, kasutajate koolitud jne.). Sedalaadi kulutused on väga erineva suurusega, vastavalt ettevõtte suurusele ja lahenduse keerukusele.

Kas on seatud piirangud sisestavate andmete hulgale?

Andmete mahule piiranguid ei ole. Samuti ei ole piiratud Microsoft Dynamics AX üheaegsete kasutajate- ega lahenduses hallatavate ettevõtete arv.

Kas andmed on võimalik importida varem kasutusel olnud programmist?

Andmete liigutamiseks Microsoft Dynamics AX rakendusest sisse ja väljapoole kasutatakse selleks loodud rakenduse integreerimise raamistikku (Application Integration Framework AIF). See võimaldab üle tuua andmeid eelnevalt kasutusel olnud süsteemides ja samuti siduda lahendust teiste ettevõttes kasutusel olevate tarkvaradega. Toetatud on enamlevinud andmevahetusstandardid: veebiteenused (web services), tekstifailid, XML, MSMQ, MS Biztalk Server  .

Kas andmeid on võimalik eksportida Excelisse?

Andmeid on võimalik eksportida MS Excelisse ja ka teistesse MS Office programmidesse ning enamlevinud formaatidesse (näiteks PDF). MS Wordi ja MS Exceli aluspõhjadele võimaldab MS Dynamics AX kanda andmeid selleks spetsiaalselt loodud standardse andmevahetusliidese abiga.

Kas on võimalik muuta dokumentide kujundust (nt müügiarved)?

Kõik Microsoft Dynamics AX aruanded ja dokumendid on muudetavad tarkvara sisemiste töövahendite abiga. Samuti saab luua piiramatus koguses uusi aruandeid ja dokumente vastavalt ettevõtte vajadusele.

Kas on olemas kaugkasutusvõimalus Interneti kaudu?

Microsoft Dynamics AX kaugkasutamiseks on kolm erinevat võimalust:
- Microsoft Dynamics AX standardne kliendirakendus on optimeeritud töötama ka üle kaugvõrgu, seega ei vaja ta mahukat andmevahetuskanalit kliendirakenduse ja äriloogika serveri vahele. Hea toimivuse eelduseks on, et ühendus on kiire ja stabiilne.
- Kasutades MS Terminal Serveri lahendust. Rakenduse ekraanipilt kuvatakse üle kaugvõrgu kasutaja arvutisse. Seda moodust tuleks kasutada, kui võrguühendus on aeglane ja ebastabiilne.
- Kasutades 
Microsoft Dynamics AX ettevõtte portaalirakendust saab veebilehitseja kaudu kasutada toote funktsionaalsust, mis on tehtud kättesaadavaks internetiportaalis kasutamiseks.

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad