Kõik, mida peab teadma väärtpaberite registreerimisest EVKs

Väärtpaberite keskregistris registreerinud äriühingu (emitendi) juhatusel on kohustus teavitada viivitamatult Eesti Väärtpaberikeskust (EVK-d)

kõigist muudatustest registris registreeritud väärtpaberite omanike õigustes ja kohustustes, sealhulgas kõigist muudatustest võlakohustuste intressimääras või tingimustes ning nende aktsiatega kaasnevates õigustes, mille vastu vahetusvõlakirjad on vahetatavad dividendi maksmise v maksmata jätmise kohta otsuse tegemisest ühinemis-, jagunemis- või ümberkujundamisotsuse tegemisest, likvideerimisotsuse vastuvõtmisest või pankrotimenetluse algatamisest emitendi suhtes muudatustest isikute osas, kes on õigustatud emitenti esindama suhetes EVK-ga emitendi nime, asukoha, kontaktandmete (posti-ja e-posti aadress ning sidevahendite numbrid) andmete muutumisest. Nimetatud andmeid saab edastada e-posti aadressile info@e-register.ee või postiga Tartu mnt 2, Tallinn, 10145.

Kui emitendil tekib vajadus läbi viia korporatiivseid sündmusi (kapitali muutmine, ümberkujundamine, ühinemine või jagunemine), tuleb toimida järgmiselt:

emitent esitab taotluse ja lisadokumendid EVK-le

- korrektsete dokumentide alusel teeb EVK väärtpaberite registrisse esmased kanded ja saadab emitendi esindajale kannete kinnituseks e-kirja

emitent esitab dokumendid äriregistrile

- äriregister kontrollib elektroonselt EVK teavitamist ja teeb muudatused äriregistrisse ning

EVK teostab väärtpaberite keskregistris lõplikud kanded.

Iga kvartali algul esitab EVK emitendile kvartaalse hooldustasu arve. Hooldustasu võetakse äriühingu väärtpaberite keskregistris elektroonsel kujul hoidmise eest, mis tagab registriandmete kestvalt muutumatu säilitamise ning taasesitamise õigustatud isikutele ja ametiasutustele. Arvetega seotud küsimused palume saata e-posti aadressile arved@e-register.ee

Soovitame kasutada ka EVK elektroonilist teenuste keskkonda e-Register, mille vahendusel on emitendi juhatuse liikmel ja juhatuse liikme vastava taotluse alusel volitatud isikutel võimalik saada operatiivselt teavet registrisse kantud väärtpaberiandmete kohta, vaadata ja välja trükkida esitatud arveid ning kontrollida laekumisi kasutades „Arved makstud?” teenust. Sisenemine teenuste keskkonda toimub EVK kodulehe www.e-register.ee kaudu.

Emitendile vajalikke juhtnööre ja selgitusi leiate EVK kodulehelt alajaotusest Ettevõttele, sh

infot e-Registri teenuste kohta alajaotusest e-Register

üldise informatsiooni emitendi (sh ka taotluste menetlemise staatuse) kohta alajaotusest Statistika

hinnakirja alajaotusest Hinnakiri

vajalikud taotluste vormid ja nõuded dokumentidele alajaotusest Taotluste vormid.

Taotlusi saab välja printida ja käsitsi täita, kuid kõiki vorme on võimalik ka otse arvutis täita, salvestada failina, digitaalselt allkirjastada ning saata e-posti aadressile info@e-register.ee

Osale arutelus

  • Kaja Kangur

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad