Tööturuametist ja Töötukassast saab üks asutus

 

Sotsiaalministeerium saatis eile, 29. oktoobril e-õigusesse eelnõu, millega liidetakse Tööturuamet ja Eesti Töötukassa üheks avalik-õiguslikuks asutuseks. Töölepingu seaduse eelnõu ettevalmistamisel sõlmitud kokkulepe järgi luuakse ühendasutus, et tööhõiveprobleemidega paremini toime tulla.

 

Liitmise tulemusena koondub ühte organisatsiooni kogu tööturgu puudutav tegevus ning tööturuprobleemide lahendamiseks vajalik pädevus.

Ühendamise eesmärk on pakkuda paremat teenust – arendada kvaliteetset klienditeenindust ja rahuldada klientide vajadusi parimal viisil, liites olemasolevad võimalused ja teadmised. Tööturuameti ja Töötukassa tänaste ja tulevaste klientide jaoks jääb teenuste ja toetuste valik samaks.  Jätkub töötutoetuse ja töötuskindlustushüvitise maksmine, samuti tööturukoolituse ja karjäärinõustamise ning paljude teiste teenuste pakkumine.  Kõigi tegevuste aluseks on nii täna kui tulevikus individuaalne tööotsimiskava.  Praegu rahastab Euroopa Sotsiaalfond programmi, mis püüab pakkuda enam kvalifitseeritud tööjõudu, ka selle programmi võtab üle ühendasutus.

Loodava asutuse nimi on eelnõu järgi Tööbörs. Nime valik on kindlasti läbirääkimiste küsimus. Oluline on leida selline nimi, mis kõige paremini peegeldaks loodava institutsiooni tegemisi ja oleks kutsuv.

Uues asutuses jätkavad Tööturuameti ja Töötukassa praegused töötajad, kellel on vajalikud oskused, teadmised ja kogemused juba olemas.  Ühendasutuste juhtimises osalevad võrdsetel alustel nii riik kui ka tööandjate ja töötajate esindajad.  Sotsiaalpartnerid esindavad asutuse nõukogus Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit.  Tööturu osapoolte kaasamine toob teenuste ja toetuste arendamisse töötajate ja ettevõtjate reaalse vastutuse ja konkreetsed huvid.  Sellises juhtimisskeemis pole riigi jaoks midagi uut, sest samadel alustel on seni sotsiaalpartnereid kaasatud Töötukassa nõukogus.

Tööturuameti ja Töötukassa liitmine on olnud päevakorras ka enne Töölepingu seaduse eelnõu arutelu.

Eelnõu näeb ette Tööturuameti ja Eesti Töötukassa liitmise 1. maist 2009.

Lisainformatsioon:
 Eelnõu e-õiguses

Tööturuamet teavitab tööturu olukorrast, tegeleb töövahendusega, pakub tööturukoolitust, karjäärinõustamist, tööpraktikat, avalikku tööd, tööharjutusi, palgatoetusi, toetusi ettevõtluse alustamiseks, annab nõu tööruumide ja -vahendite kohandamiseks, annab töötamiseks vajaliku abivahendi tasuta kasutusse, abistab tööintervjuul ja tugisikuga töötamisel, jagab töötutoetusi, stipendiume, sõidu- ja majutustoetust.

Töötukassa maksab järgmisi hüvitisi:  töötuskindlustushüvitist, hüvitist töölepingute kollektiivse ülesütlemise korral ning tööandja maksejõuetuse korral.

Eli Lilles
Pressiesindaja
+372 62 69 321
+372 56 988 110
eli.lilles|ä|sm.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad