Ettevõtjad saavad veel 31. oktoobrini kinnitada majandustegevuse registri registreeringu õigsust

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tuletab meelde, et 1. novembril kustutatakse majandustegevuse registri (MTR) registreeringud, mille õigsus on kinnitamata.

 

Vastavalt Majandustegevuse registri seaduse §-le 26 peab majandustegevuse registris registreeringut omav ettevõtja igal aastal alates 15. jaanuarist kuni 15. aprillini esitama kinnituse registreeringu õigsuse kohta. Registreering, mille andmeid õigeaegselt ei kinnitatud, peatati 1. mail. Ettevõtjal, kelle majandustegevuse registri registreering on peatatud või kustutatud, ei ole õigust  vastaval tegevusalal enam tegutseda. Peatatud registreeringuid on veel võimalik kinnitada kuni 31. oktoobrini.

Kinnitus registreeringu õigsuse kohta tuleb esitada registreeringu teinud haldusorganile: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile, Sotsiaalministeeriumile, Sotsiaalkindlustusametile, valla- või linnavalitsusele (Tallinnas linnaosavalitsusele). Ettevõtjal on võimalus registreerimistaotlusi esitada ja registreeringu õigsust kinnitada ka elektrooniliselt, sisenedes ettevõtjaportaali või kodanikuportaali kaudu või edastades digitaalselt allkirjastatud taotluse. Tänaseks on juba 15 700 ettevõtjat kasutanud portaale MTR-i toimingute tegemiseks.

Asudes kinnitama oma registreeringu õigsust, tuleb eelnevalt kontrollida MTR-s  http://mtr.mkm.ee/ vastava registreeringu andmeid. Kui ettevõtja esitab registreeringu muutmise taotluse või  kinnituse registreeringu andmete õigsuse kohta, taastatakse registreering ja kinnitatakse õigsus viie tööpäeva jooksul alates vastava kinnituse laekumisest.

Registreeringu õigsuse kinnitamise kohustus on vajalik, et register sisaldaks aktuaalseid ja usaldusväärseid andmeid. Eelmisel aastal ei kinnitanud registreeringu õigsust 2561 ettevõtjat, mille tulemusena 1. novembril 2007 nende kinnitamata registreeringud kustutati MTR-st. Tänase seisuga on registreeringu õigsus veel kinnitamata 3174 ettevõtjal 30 000-st MTR-s registreeritud ettevõtjast. Kõige enam on õigsus kinnitamata kaubanduse (üle 2 000) ja ehituse (üle 600) valdkonna ettevõtjatel.

Lisainfo:
Anne Raadla
registri talitus
6256344
anne.raadla@mkm.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad