Ettevõtjad saavad veel 31. oktoobrini kinnitada majandustegevuse registri registreeringu õigsust

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tuletab meelde, et 1. novembril kustutatakse majandustegevuse registri (MTR) registreeringud, mille õigsus on kinnitamata.

 

Vastavalt Majandustegevuse registri seaduse §-le 26 peab majandustegevuse registris registreeringut omav ettevõtja igal aastal alates 15. jaanuarist kuni 15. aprillini esitama kinnituse registreeringu õigsuse kohta. Registreering, mille andmeid õigeaegselt ei kinnitatud, peatati 1. mail. Ettevõtjal, kelle majandustegevuse registri registreering on peatatud või kustutatud, ei ole õigust  vastaval tegevusalal enam tegutseda. Peatatud registreeringuid on veel võimalik kinnitada kuni 31. oktoobrini.

Kinnitus registreeringu õigsuse kohta tuleb esitada registreeringu teinud haldusorganile: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile, Sotsiaalministeeriumile, Sotsiaalkindlustusametile, valla- või linnavalitsusele (Tallinnas linnaosavalitsusele). Ettevõtjal on võimalus registreerimistaotlusi esitada ja registreeringu õigsust kinnitada ka elektrooniliselt, sisenedes ettevõtjaportaali või kodanikuportaali kaudu või edastades digitaalselt allkirjastatud taotluse. Tänaseks on juba 15 700 ettevõtjat kasutanud portaale MTR-i toimingute tegemiseks.

Asudes kinnitama oma registreeringu õigsust, tuleb eelnevalt kontrollida MTR-s  http://mtr.mkm.ee/ vastava registreeringu andmeid. Kui ettevõtja esitab registreeringu muutmise taotluse või  kinnituse registreeringu andmete õigsuse kohta, taastatakse registreering ja kinnitatakse õigsus viie tööpäeva jooksul alates vastava kinnituse laekumisest.

Registreeringu õigsuse kinnitamise kohustus on vajalik, et register sisaldaks aktuaalseid ja usaldusväärseid andmeid. Eelmisel aastal ei kinnitanud registreeringu õigsust 2561 ettevõtjat, mille tulemusena 1. novembril 2007 nende kinnitamata registreeringud kustutati MTR-st. Tänase seisuga on registreeringu õigsus veel kinnitamata 3174 ettevõtjal 30 000-st MTR-s registreeritud ettevõtjast. Kõige enam on õigsus kinnitamata kaubanduse (üle 2 000) ja ehituse (üle 600) valdkonna ettevõtjatel.

Lisainfo:
Anne Raadla
registri talitus
6256344
anne.raadla@mkm.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad