MTA: Probleemidest maksuvõla päringuga seoses

Maksu- ja Tolliamet on tänulik klientidele ning Eesti Maksumaksjate Liidule maksuvõla elektroonilise päringu probleemidele tähelepanu juhtimise eest. Maksuhaldur vabandab klientide ees, kellel on tekkinud probleeme seoses MTA elektroonilise maksuvõlglaste otsingu ekslike vastustega. Amet on võtnud pakutava avaliku teenuse vaatluse alla ning otsib võimalusi edasiste ebameeldivuste vältimiseks. Möödunud nädalavahetusel näitas maksuvõla otsing võlgade olemasolu mõnede isikute puhul, kellel reaalselt võlga ei eksisteerinud. Kõnealune probleem on tingitud tõsiasjast, et andmed pangaülekannete kohta, mis pole tehtud kasutades nn online-kontot, jõuavad andmebaasi tehingule järgneval tööpäeval. Kui maksu tasumise tähtaeg satub reedesele päevale, võib juhtuda, et automaatne elektrooniline päring näitab nädalavahetusel võla olemasolu, kuigi selline reaalselt puudub. Probleeme võib olla esinenud just klientide puhul, kes tasuvad maksu tähtaja langemise päeval ega kasuta ülekandeks online-kontot. Järgmine kord, kui maksu tasumise tähtaeg satub reedesele kuupäevale, on 20. veebruaril 2009. Maksuhaldur teavitab kliente muudatustest või võimalikest edasistest ebaselgustest, mis maksuvõla päringuga soses võivad tekkida. Amet soovitab maksud deklareerida elektrooniliselt ning kasutada kohustuste täitmiseks online-kontosid, kuna siis jõuab info ülekande kohta maksuhaldurini 15–20 minuti jooksul (http://www.emta.ee/?id=4552). Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et 13. oktoobri Aktuaalse Kaamera kõnealust teemat puudutanud uudises tõlgendati ajakirjanikule antud infot valesti. Maksuhaldur ei arva, et kliendid üldiselt on tekkinud olukorraga rahul – Rahvusringhäälingu ajakirjanikule selgitati, et meie teenusega on rahulolu väljendanud Krediidiinfo, kes saab oma andmed MTA süsteemist. Samuti on ametil töötajad, kes probleemiga tegelevad – ajakirjanikule selgitati, et maksuvõla päringusüsteemi puhul on tegemist automaatse elektroonilise süsteemiga, mis tähendab, et eraldi töötajaid kodulehe elektroonilisele maksuvõla päringutele vastamisega ametis ei ole. Lugupidamisega Priit Rum Maksu- ja Tolliamet Peaspetsialist meediasuhete alal Telefon:  676 2969  ;  502 0786  E-post: priit.rum@emta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad