Arvetel olgu märgitud õige kaup

Maksuhaldur juhib tähelepanu, et ettevõtted jälgiksid oma raamatupidamises kajastatavate ostutšekkide õigsust, kuna valed andmed võivad tähendada maksuriski. Maksu- ja Tolliamet on tuvastanud ühe ehituskaupu müüva ettevõtte kontrolli käigus juhtumeid, mil mitmed kliendid lasid muuta arvetel kaupade nimetusi, et kajastada arveid oma maksuarvestuses, kuigi tegelikult neil selleks õigust ei olnud. MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul on olnud tegemist küll mitte eriti suuremahulise juhtumiga, kuid olukorraga, mis manitseb ettevaatlikkusele. „Revisjoni käigus ilmsiks tulnud info pakkus huvi ka ettevõtetele endale, kuna paljud ei olnud töötajate tegudest teadlikud,” rääkis Veermäe. Revisjoni käigus ilmnes muu hulgas, et arvetel kajastatud kaubanimetused ei ühtinud tegelikult laost väljaläinud kaupade nimetustega. „Nii oli näiteks ostetud rehade komplekt, kuid ostuarvel kajastus see villanoana,” tutvustas Veermäe. Tšekkidel muutus veel näiteks köögivalamu sifoon teemantkettaks ning veeboiler lööktrelliks jne. „Tegemist oli selge maksuriskiga kolmandatele isikutele ehk kauba ostjatele. Kauba nimetusi muudeti ostu ettevõtlusega seotusest mulje jätmiseks. Seega tähendasid tehingud selget käibemaksu- ja tulumaksuriski kauba ostnud ja hiljem raamatupidamises arvestanud firmadele,” rääkis Veermäe. Maksuhaldur mõjutas kolmandaid isikuid kirjaga, milles tutvustati avastusi ning küsiti ettevõtetelt selgitusi. Kokku saadeti ettevõtetele 134 kirja, vastanud ettevõtetest 51 olid nõus deklaratsioone parandama. Ülejäänute puhul selgitatakse edasine kontrollivajadus. Riigile on juhtumist laekunud kokku ca 366 000 lisakrooni. Veermäe sõnul on aga saadud rahasummadest isegi olulisem tagasiside, mille järgi mitmed ettevõtted on tänuväärsed, et õigele asjale on tähelepanu juhitud. Näiteks on selgunud, et ettevõtte töötaja on firma usaldusväärsust kuritarvitanud. Maksuhaldur juhib tähelepanu, et äriühingud teostaksid ka ise sisekontrolli, kuna on võimalik, et sellised pisipettused muutuvad ajapikku oluliseks maksuriskiks. Samuti juhib amet kaubandusettevõtete tähelepanu tõsiasjale, et arvetega manipuleerimine mõjub negatiivselt äriühingu usaldusväärsusele. Vihjeid võimalike maksupettuste ja õigusrikkumiste kohta saab maksuhaldurile jätta tasuta vihjetelefonil 800 4444 ning e-posti aadressil vihje@emta.ee. Lugupidamisega Priit Rum Maksu- ja Tolliamet Peaspetsialist meediasuhete alal Telefon: 676 2969 ; 502 0786 E-post: priit.rum@emta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad