Heast tüdrukust ei saa ülemust

Ameerika psühholoog Lois P. Frankel räägib oma karjääriteatmikus, mis on need 101 viga, mis võivad purustada HEA tüdruku karjääri. Siin 10 neist:

1. Rügamine
„Naistel tuleb teha topelttööd, et neid peetaks poolenistigi meestega võrdseteks”.
Igavene jama! Üks ärielu saladustest on see, et inimesi palgatakse ja edutatakse sellepärast, et nad on usinad. Nad löövad läbi, kuna otsuse tegija tunneb nende iseloomu ja usaldab neid.
Juhis: Raiska aega ja sea tööajale kindlad piirid!

2. Koonerdamine firma rahaga
Isegi need naised, kes oma rahaga laristavad, kipuvad koonerdama firma rahadega. Nad on valmis taluma mõnevõrra ebamugavusi, peaasi, et ei raiskaks firma raha. Mehed tavaliselt niimoodi ei koonerda.
Juhis: Kui su tööjuhendis just ei ole kirjas teisiti, siis ära kunagi küsi luba raha kulutamiseks. Küll sulle märku antakse, kui su kulutused liiale lähevad.

3. Idiootide kaitsmine
Naiste ja idiootide vahel on kahjuks tugev side. Me otsekohe nagu tõmbame puupäid enda poole, kuna suudame neid kauem välja kannatada kui mehed. Kõige tipuks võtame oma kaela nende eksimused ja õigustame nende käitumist.
Juhis: Usalda oma vaistu ja hoia idiootidest eemale.

4. Vajadus olla tunnutatud
Meis kõigis on peidus väike plika, kes tahab kõigile meeldida. Vajadus olla tunnustatud keelab sul ikkagi võtmast riske, mille õnnestumise korral võidaksid lugupidamist. Karjääriredelil liiguvad aga kiiremini edasi need, kes on nii tunnustatud kui ka lugupeetud.
Juhis: Käitu enesetunde järgi. Kui sa ikka ei taha midagi teha, siis mõtle, kas sellet tuleb palju ebameeldivusi või kas keegi saab väga vihaseks

5. Tõe rääkimine
Naised räägivad lahkesti tõtt, kuigi on olukordi, kus kõike ei peakski rääkima. Kui projekt ebaõnnestub, siis naised tunnevad ennast süüdi ja räägivad alati, et mida kõike nad oleks võinud teisiti teha. Mehed ei tee kunagi nii, nad ütlevad nagu asjad on ja püüavad kõrvale hiilida vastutuse enda peale võtmisest.
Juhis: Ära eita ja ära tunnista – võta lihtsalt teadmiseks. Igale negatiivsele uudisele lisa alati kohe teine, positiivne uudis.

6. Juhtivatel kohtadel töötavate meeste võtmine isakujuna
Ära kunagi käitu meessoost juhtide juuresolekul nagu väike plika. Siis nad kohtlevadki sind väikese tüdrukuna.
Juhis: Juhtidesse tuleb osata suhtuda sõltumatult ja objektiivselt.

7. Tagasihoidlikkus
Kui inimesed ise ei märka sinu saavutusi ja kordaminekuid, siis tuleb ise nende tähelepanu sellele juhtida.
Juhis: Kui sinu tehtud tööd kiidetakse, siis vaata kiitjale silma ja täna teda. Ära alahinda oma tehtud tööd.

8. Tähenduseta naeratus
Tüdrukutele õpeatatakse juba maast madalast naeratama ja üleliigne naeratamine jätkub ka täiskasvanuna. Kui mees ei naerata, siis teda võetakse tõsiselt. Kui naine ei naerata, siis temalt küsitakse tihti, et mis viga? Siis polegi imestada, et naised, enesele teadmata, naeratavad vahel vales olukorras.
Juhis: Pööra sellele kindlasti tähelepanu, millal naeratad.

9. Silmside vältimine
Kui naine väldib silmsidet, annab see märku sellest, et ta tunneb ennast ebamugavalt. Otsene silmside räägib enesekindlusest ja avameelsusest.
Juhis: Vaata kasvõi filmidest, kui enesekindlalt naistegelased kasutavad silmsidet sõnumi edastamiseks.

10. Nutmine
Enamus naisi teab, et töökohal pole viisakas nutta, kuid alati ei saa pisaraid tagasi hoida.Kuid äkki nutad sa olukorras, kus sul tuleks pigem solvuda?
Juhis: Ära vähemalt viha väljenda pisaratega. Kui nutt tikub ligi, siis mõtle järele, et mis seda põhjustab.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad