Kauba ühendusesisese käibe aruande esitamine e-maksuameti kaudu

ÜLDINFO KAUBA ÜHENDUSESISESE KÄIBE DEKLAREERIMISEST

Kes peavad esitama kauba ühendusesisese käibe aruande?

Kauba ühenduseseisese käibe aruande esitavad maksukohustuslased, kellel on maksustamisperioodi jooksul tekkinud kauba ühendusesisene käive või kes on maksustamisperioodi jooksul võõrandanud kaupa edasimüüjana kolmnurktehingus.

Kui kauba ühendusesisene käive puudub, siis aruannet esitama ei pea.

Millal on aruande esitamise tähtaeg?

Kauba ühendusesisese käibe aruanne esitatakse Maksu- ja Tolliametile koos kvartali viimase käibedeklaratsiooniga kvartalile järgneva kuu 20. kuupäevaks.

Mida aruandes deklareeritakse?

Kauba ühendusesisese käibe aruandes deklareeritakse üksnes kauba müük ostjate lõikes. Iga ostja lõikes käibed summeeritakse ja kajastatakse ühel real. Aruandes märgitakse:

• ostja maksukohustuslasena või piiratud maksukohustuslasena registreerimise number koos liikmesriigi koodiga (enda püsivale tegevuskohale kauba lähetamisel püsiva tegevuskoha liikmesriigi maksukohustuslasena registreerimise number);

• teise liikmesriigi maksukohustuslasele kvartali jooksul võõrandatud kauba koguväärtus;

• kolmnurktehingu puhul vahepealse müüjana eraldi veerus kolmanda liikmesriigi maksukohustuslasele edasimüüdud kauba väärtus.

Teenuste käivet ja kauba soetamist kvartaliaruandes ei deklareerita.

Kuidas saab aruannet esitada?

Kauba ühendusesisese käibe aruannet on võimalik Maksu- ja Tolliametile esitada:

• elektrooniliselt e-maksuameti kaudu;

• paberdeklaratsioonil piirkondlike maksukeskuste teenindusbüroodes.

Kauba ühendusesisese käibe aruanne esitatakse vormil VD. Kui soovite muuta või parandada vormil VD (või eelmistel vormidel VDP) deklareeritud andmeid, peate esitama kauba ühendusesisese käibe muutmise aruande vormil VDP.

Paberdeklaratsioonide vormid leiate Maksu- ja Tolliameti kodulehelt rubriigist >Deklaratsioonid, vormid:

Käesolev juhis selgitab aruannete VD ja VDP esitamist e-maksuametis.

Tähelepanu!
Kui olete võõrandanud uusi transpordivahendeid või aktsiisikaupu teise liikmesriigi isikule, kes ei ole käibemaksukohustuslasena registreeritud, peate selle märkima aruande põhivormil lisaküsimuste osas:
VD aruandega on võimalik Maksu- ja Tolliametile edastada võõrandatud uute transpordivahendite arvete koopiad elektrooniliselt. Elektrooniliselt edastatavad dokumendid peavad olema pdf- formaadis.
Täiendav informatsioon
Käibemaksuseaduse § 27 lg 3 alusel peab maksukohustuslane, kes võõrandas teise liikmesriigi isikule, keda ei ole registreeritud maksukohustuslasena või piiratud maksukohustuslasena, uue transpordivahendi koos selle toimetamisega teise liikmesriiki, ja maksustas uue transpordivahendi 0% maksumääraga, lisama käibedeklaratsioonile selle transpordivahendi müümisel väljastatud arve koopia.
Maksu- ja Tolliametile saab arve koopia esitada kahel viisil: paberil ja elektrooniliselt. Paberil arved on võimalik tuua (koos käibedeklaratsiooniga) või saata postiga maksukohustuslase asukohajärgsesse Maksu- ja Tolliameti piirkondliku maksukeskuse teenindusbüroosse.
Kui edastate arved elektrooniliselt, võite kõik ühe kvartali jooksul väljastatud arved esitada korraga kauba ühendusesisese käibe aruande esitamise tähtajal.
Vaata lisaks:

Osale arutelus

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Valdkonna tööpakkumised

METSÄ GROUP`S FINANCE TEAM is looking for ASSISTANT CONTROLLER

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. november 2017

Uudised

Tööriistad