MTA uurijad tuvastasid 68 miljonit maksukahju

Maksu- ja Tolliameti kriminaalmenetluste käigus avastati käesoleva aasta esimesel poolaastal üle 10 kilogrammi narkootikumi, ligi 1 miljon sigaretti, üle 200 miljoni kroonise käibega kolm arvevabrikut ja tuvastati 68 miljoni krooni suurune maksukahju.MTA uurimisosakond võttis 2008. aasta esimesel kuuel kuul menetlusse 220 kriminaalasja, mille menetluste käigus vahistati kokku 66 inimest.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul tõkestasid MTA uurijad esimese poolaasta jooksul kolme “arvevabriku” tegevuse, mille kaudu väljastatud fiktiivseid arveid kasutasid kokku ligi 230 ettevõtet. “Petuskeemide kogukäibeks on tuvastatud ca 201 miljonit krooni,” nentis Kuus.

Arvuliselt kõige enam kriminaalasjadest on Kuusi sõnul seotud Narva maantee tollipunkti kaudu sisseveetavate ravimite ja Tallinna Reisisadama kaudu väljaviidavate psühhotroopsete ravimite juhtumitega.

Kuusi sõnul leidis lisaks ravimite salakaubaveole esimesel poolaastal aset ka kolm suuremat narkootilise aine avastust:
- koostöös teiste õiguskaitseorganitega avastasid MTA uurijad jaanuaris Narva maantee tollipunktis kahe isiku valduses 3102 g pulbrilist amfetamiini, mis oli peidetud isikute riiete alla ja kandekotti.
- aprillis avastati Narva maantee tollipunktis 5 kg amfetamiini, mis oli peidetud sõiduauto tagavararattasse.
- samal kuul leiti  ühest Viljandi maakonnas asuva talu läbiotsimisel 2 kg marihuaanat.
Lisaks on leitud veel mõned kanepitaimed, 131 g kanepit ja 2738 kanepiseemet.

I poolaastal tuvastati uurimisosakonna töötajate poolt mitmed isikute grupid, kes tegelesid salasigarettide ebaseadusliku käitlemisega:
- Mai alguses pidasid Maksu- ja Tolliameti Uurimisosakonna töötajad kinni kolme- liikmelise grupi, keda kahtlustatakse suures koguses sigarettide ebaseaduslikus toimetamises läbi erinevate Euroopa riikide Suurbritanniasse. Isikute gruppi kuulusid kaks eestlast ja üks Suurbritannia kodanik. Isikud püüdsid märtsi alguses Suurbritanniasse toimetada 350 600 vene maksumärkidega sigaretti ( North Star ja Saint Georg). Sigaretid pakendati fooliumiga vooderdatud pappkastidesse, ilmselt eesmärgiga petta tollikontrollis kasutatavat röntgenseadet. Salasigarettide varjamiseks paigutati kastidesse pealmiseks kihiks makaronipakid. Koostöös Soome tollivõimudega  peeti nimetatud saadetis 6. märtsil Helsingi sadamas kinni.
- Mais peeti kinni ka viieliikmeline Narva ja Ivangorodi linna elanike grupp, kes püüdis ebaseaduslikult üle Narva jõe toimetada 150 000  Vene maksumärkidega sigaretti. Sigaretikastid veeti ühelt kaldalt teisele trossi abil, mis oli eelnevalt lastud üle jõe suruõhu jõul toimiva liinikahuriga. Nimetatud grupiga  on seotud ka märtsis ühe sõiduki kontrolli käigus avastatud 94 600 salasigareti juhtum.
- Mai lõpus teostati koostöös Lääne maksu- ja tollikeskuse tollikontrolli töötajatega Järva maakonnas sõiduki kontroll. Maasturi Audi Q7  pagasiruumist leiti 10 kasti sigarette, milles oli kokku 100 000 Vene maksumärkidega sigaretti.
- Juuni  alguses peeti Valgamaal kõrvalisel metsateel kinni kolmeliikmeline isikute grupp, millesse kuulusid kaks Valga ja üks Viljandi elanik. Nimetatud isikute poolt   metsateele pargitud sõidukite läbiotsimisel leiti kokku 25 kasti sigarette, milles kokku 250 000 maksumärgistamata sigaretti.

Vihjeid võimalike maksupettuste ja õigusrikkumiste kohta saab maksuhaldurile jätta tasuta vihjetelefonil 800 4444 ning e-posti aadressil vihje@emta.ee.

Lugupidamisega,

Triin Küttim
Kommunikatsiooniosakond
Maksu- ja Tolliamet
triin.kyttim@emta.ee
tel: 676 2975
mob: 530 23786

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad