Laenukindlustus

Kesmiselt 40% Hansapanga laenuklientidest on sõlminud laenukindlustuse lepingu.

“Arvan, et täna ei ole sellise pöördumise põhjuseks majanduslangus, pigem mõned juhtumid perekonnas või tutvusringkonnas, kus pere on elukindlustuselt abi saanud või on peretoitja surma korral tõsiselt hätta jäänud,” ütles arileht.ee-le Hansa Elukindlustuse riskijuht Ita Kukk.

.....

Nopped:

* Laenukindlustusest: kui laenuvõtja peaks haiguse või õnnetusjuhtumi tagajärjel surema, maksab laenukindlustuse olemasolu korral kindlustusselts pangale laenujäägi tagasi. Kui laenuvõtja peaks õnnetusjuhtumi korral invaliidistuma, saab ta kindlustusseltsilt kindlustushüvitist, mis aitab tal uues raskes olukorras vähemalt finantsiliselt paremini toime tulla.

* Kindlustusmakse sõltub kliendi vanusest, soost, laenusummast, perioodi pikkusest, kliendi riskist. Makse muutub vastavalt kindlustussumma alanemisele ja kliendi vanusele.  

* Näide: 30 aastaks võetud 1,6 miljoni krooni suuruse laenusumma korral on 30-aastase mehe puhul esimene kindlustuse kuumakse 567 krooni ja naisel 427 krooni.

Laenumakse kalkulaatorit jälgides on näha, kuidas makse suureneb aasta-aastalt ning ulatub mehel kohati üle 900 krooni kuus ning naisel üle 650 krooni. Kokku kulub mehel laenumakse kindlustamiseks 264 600 krooni. Naisel seevastu 187 046 krooni.

Intressi tõustes kerkib ka laenukindlustuse kuumakse, kuid mitte väga oluliselt.

Loe lisaks: Laenukindlustus kogub populaarsust

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad