E-maksuametit kasutas rohkem tuludeklareerijaid kui varem

2007. aastal saadud tulude kohta esitasid füüsilised isikud kokku 555 484 tuludeklaratsiooni, neist e-maksuameti kaudu 491 257 ehk üle 88 protsenti. Deklaratsioonide üldarv kasvas aastaga 4,7 protsenti ning e-deklaratsioonide üldarv oli ligi 7,8 protsenti suurem. Viie tööpäevaga tagastati tulumaks 96 protsendile klientidest, kes esitasid oma tuludeklaratsiooni läbi e-maksuameti ning kellel oli õigus enammakstud tulumaksu tagasi saada. Maksu- ja Tolliameti peadirektori Enriko Aava sõnul on e-deklaratsioonide osakaal saavutanud üsnagi optimaalse taseme. “Alati leidub selliseid olukordi, kus paberdeklaratsiooni esitamine võib olla inimesele mugavam, seepärast peame olema endiselt valmis tuludeklareerijaid ka teenindusbüroodes vastu võtma,” rääkis Aav. “Siiski eelistame arnedada veebipõhist deklareerimist ning on märkimisväärne, et e-deklaratsioonide protsent kasvas ka tänavu - 86 protsendilt 88-le,” lisas Aav. Aava sõnul on tulude deklareerimine maksuhaldurile aasta olulisim teenindussündmus, mis on viimastel aastatel juba rutiinseks kujunenud. Veebruaris-märtsis teenindati Maksu- ja Tolliametis üle 47,5 protsendi kogu vabariigi elanikkonnast, kokku üle 637 000 kliendi, kuna 82 000 deklaratsiooni olid ühisdeklaratsioonid. Ameti büroosid külastas sel aastal ligikaudu 70 000 maksumaksjat. Endiselt kasutavad e-maksuametit tulude deklareerimisel kõige aktiivsemalt Järva maakonna elanikud, seal esitati läbi e-maksuameti 96,9 protsenti deklaratsioonidest. Väikseim e-protsent oli Võru maakonnas, kus see number jäi 79,9 protsendi juurde. 29.05, seisuga on tulumaksu tagastatud 429 580 deklaratsiooni alusel, kogusummas 1,6 miljardit krooni. Tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg on 1. juulil, FIE-dele ning vara võõrandamisest kasu saanutele 1. oktoobril. Lisainfo MTA koduleheküljel pressimaterjalide rubriigis http://www.emta.ee/?id=4006. Lugupidamisega Priit Rum Maksu- ja Tolliamet Peaspetsialist meediasuhete alal Telefon: 676 2969; 502 0786 E-post: priit.rum@emta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Uudised

Tööriistad