Töötuskindlustushüvitis

Töötuskindlustushüvitise eesmärk on tagada kindlustatule töö kaotamise korral sissetulek, mis võimaldaks tal  uue töö  otsimise ajal toime tulla. Hüvitise saamiseks on kolm põhitingimust.

Töötuna arvelevõtmine. Töötuskindlustushüvitist saavad taotleda ainult need töötud, kes on töötuna arvele võetud Töö- turuameti piirkondlikus osakonnas.

Nõutav töötuskindlustusstaaž. Töötuskindlustushüvitise saamiseks peab isik olema töötanud ja maksnud töötus- kindlustusmakset vähemalt 12 kuud töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul. Üks kuu töötuskindlustusstaaži arvestatakse iga kalendrikuu eest, millal isikule makstud tasult on kinni peetud töötuskindlustusmakse. Kindlustusstaaž loetakse nulliks päevast, mil kindlustatule määratakse töötuskindlustushüvitis. Kuni 31.12.2006 nullis töötuskindlus- tusstaaži ka töötutoetuse määramine

Sunnitud töötus. Töötuskindlustushüvitisele on õigus töötutel, kes on töö kaotanud enda tahtest sõltumatult. Hüvitist ei maksta, kui isik lahkus töölt või teenistusest omal soovil, välja arvatud juhul, kui tööandja rikkus lepingutingimusi või muutis tootmis- või töökorraldust või kui töövaidlusorgan on tunnis- tanud töötaja omal algatusel lahkunuks. Samuti ei ole õigust hüvitisele töötutel, kes lahkusid töölt või teenistusest poolte kokkuleppel, töö- või teenistuskohustuste rikkumise, usalduse kaotamise, vääritu või korruptiivse teo tõttu.

Töötuskindlustushüvitise suurus
Töötuskindlustushüvitise suurus on seotud hüvitisesaaja töötuse-eelse töötasuga, moodustades sellest esimesel sajal päeval 50% ning alates 101. hüvitisesaamise päevast 40% hüvitisesaaja ühe kalendripäeva keskmisest töötasust.  

Väljamakstaval hüvitisel on maksimumsuurus. Selleks on Eesti keskmine kolmekordne ühe kalendripäeva töötasu eelmisel kalendriaastal. Samuti on väljamakstaval hüvitisel miinimumsuurus: töötuskindlustushüvitis peab olema vähemalt sama suur kui töötutoetus.

Töötuskindlustushüvitise maksmise periood

Töötuskindlustushüvitise maksmise periood sõltub isiku töötuskind- lustusstaaži pikkusest:

kuni 180 päeva makstakse hüvitist juhul, kui kindlustusstaaži on vähem kui 56 kuud

kuni 270 päeva makstakse hüvitist juhul, kui kindlustusstaaži on 56-110 kuud

kuni 360 päeva makstakse hüvitist juhul, kui kindlustusstaaži on üle 110 kuu

Hüvitise saamise ajal peab töötu aktiivselt tööd otsima. See tähendab, et ta peab täitma talle tööturuametis koostatud indivi- duaalset tööotsimiskava, vastu võtma sobiva tööpakkumise ja olema valmis koheselt tööle asuma. Kui töötu ei täida aktiivse tööotsimise nõudeid, lõpetatakse talle töötuskindlustushüvitise maksmine.

Töötuskindlustushüvitise avalduse vormi leiad siit

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad