E-äriregister teavitab juhatuse liikmeid tehtud muudatustest

Firmavarguste vältimiseks ja tuvastamiseks on valminud e-äriregistril uus teenus, mis teavitab e-posti teel kõiki osanikke, aktsionäre, nõukogu ja juhatuse liikmeid neid puudutavate ühingute andmete muutmise avalduste esitamisest kohtu registriosakonda.

Justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aaviku sõnul tõstab uus teenus ettevõtja turvatunnet. „Ettevõtjal ja ka kodanikul on võimalus
portaalis määrata omale ametlik e-posti aadress, millele hakkavad tulema teated äriregistri teabesüsteemist. Näiteks kui äriregistrisse laekub avaldus isikuga seotud ettevõtja kohta, siis saadetakse vastavasisuline teade kõigile seotud isikute e-posti aadressidele,“ märkis Aavik.
 

Juhatuse liige saab äriregistri teabesüsteemi aadressil
ariregister.rik.ee
tasuta vaadata oma ettevõtte andmeid ja menetlusinfot ning veenduda, et juhatuse liikmed on ikka need, kes olema peavad. Äriregistri teabesüsteemis olevaid andmeid muudavad maakohtu registriosakonnad ning kuvatavad andmed on õigusliku jõuga. Samuti on äriregistri teabesüsteemist võimalik otsida teisi ettevõtteid ja pärida infot ka nende kohta. 
 

Äriregistris on 2008 aasta mai seisuga registreeritud 219 652 juhatuse liiget, kes juhivad ühtekokku 72 365 juriidilist isikut. Eelmisel aastal toimus äriregistris seoses juhatuse liikmetega ühtekokku 43 379 muudatust, millest muudatusi juhatuse liikmete nimekirjas või muu osas oli 22 739 korral. Uusi juhatuseliikmeid registreeriti aga eelmisel aastal 20 640 korral. 
 

„Need arvud näitavad, et eesti ettevõtluses toimub vilgas tegevus, mistõttu on kurikaeltel tekkinud valdkonna vastu huvi. Uus teenus peaks seda huvi vähendama,“ rääkis Aavik. 
 

Teavitusteenusest saab lugeda täpsemalt:
 

„E-äriregister kutsub üles korrigeerima ja täpsustama oma ettevõtte andmeid äriregistri ettevõtjaportaali abil. Portaalis on ID-kaardiga andmete muutmine ja täpsustamine lihtne, turvaline ning mugav,“ lisas Marko Aavik.
 

Portaal asub aadressil:
ettevotjaportaal.rik.ee

Riigiportaali ametliku e-posti süsteemi eesmärk on pakkuda tasuta edasisuunava e-posti aadressi teenust – kodanikele ja ettevõtetele oma @eesti.ee aadresside näol.

 

Ametlik aadress kujul isikukood@eesti.ee võtab vastu kirju ainult riigiasutustelt ning kasutaja poolt määratud aadressidelt. Nimekirja aadressidest, kust kirju vastu võetakse, nimetatakse kasutaja poolt lubatud saatjate nimekirjaks. Lubatud saatjate nimekirja sisu saab hallata. Selleks, et nendele aadressidele saadetavaid e-kirju kätte saada, peab kasutaja määrama edasisuunamiseks tegelikud aadressid, kuhu ametlikule aadressile saadetud kirjad elektrooniliselt edasi saadetakse.

Lugupidamisega

Mart Siilivask
Avalike suhete talitus
Justiitsministeerium
6 208 118
5 342 6784

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad