Armsat emadepäeva!

Maikuu teisel pühapäeval tähistatakse emadepäeva.See traditsioon alguse saanud juba kauges minevikus. Vanas Kreekas näiteks tähistati kevadeti jumalate ema pidustusi. 17. sajandi Inglismaal peeti Mothering Day`d.

Mothering Day oli tavaliselt teenijatelgi vaba päev, siis said peredest eemal elavad noored piigad ja poisid oma emasid külastama minna.

Teadaolevalt aga sai emadepäeva tähistamine alguse Ameerikast, kus Lääne-Virginiast pärit õpetajanna Ann Jarvis korraldas oma ema mälestuseks tema teisel surma-aastapäeval kirikus jumalateenistuse. Ta kutsus sinna kõik lähikondlased, et tähistada emade mälestuspäeva - Memorial Mothers Day Meeting.

Ann Jarvis viis emadepäva tähistamise kampaania rahva hulka ja 1912 aastal moodustati Mother\'s Day International Association võitlemaks selle eest, et emadepäeva hakataks igal aastal samal päeval tähistama.
Ametlikult hakati Ameerikas emadepäeva tähistama 1914 aastal, mil president Woodrow Wilson allkirjastas kongressis selle otsuse. Ameerikast levis siis emadepäeva tähistamine edasi igale poole maailmas.
1923 aastal pöördus emadepäeva „ema” Ann Jarvis aga emadepäeva vastu ja kahetses selle propageerimist, kui avastas, millist kasu hakkasid sellest päevast lõikama kaupmehed.

Emadepäeva põhiidee on emadele eelkõige tunnustust avaldada, samuti võimaldada emal kasvõi üks kord aastas puhata ja tegeleda talle meelsate asjadega, vabastada ta igapäevakohustustest. Mitte teha võimalikult kalleid kingitusi ja muud sellist!

Seda soovime ka Teile armsad raamatupidaja.ee kasutajad!

Siit saab lugeda lisaks: Emadepäeva ajalugu ja tänapäev

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad