Maksuhaldur teavitab võlgnikke tasumata kohustustest

Maksu- ja Tolliamet on asunud personaalselt teavitama väikevõlglasi nende maksuvõlgade olemasolust ja soovitab kõigil klientidel oma e-maksuameti andmetega tutvuda.Maksuhaldur on võtnud eesmärgiks teavitada füüsilisi isikuid nende maksuvõlgadest, kuna kliendid võivad olla maksuvõla olemasolust mitteteadlikud või selle unustanud, samuti võivad isikud võla tasumist põhjuseta edasi lükata.

Selleks, et maksumaksjaid tekkinud võlast operatiivselt informeerida, saadab amet kõigile nendele, kelle e-posti aadressid on ametile teada sellesisulise informeeriva e-kirja. Esialgu kuuluvad teavitatavate isikute ringi füüsilistest isikutest väikevõlglased, kelle võlg on kokku 50–5000 krooni. Tänaseks on teavitatud ca 6000 isikut.

“Teavitame võlgnikke täitmata maksukohustuse olemasolust,” selgitas Maksu- ja Tolliameti tulude osakonna juhataja Ruth Paade. “Kõik teatise saajad peaksid oma saldosid e-maksuametis kontrollima, sest on võimalik, et makstud summad kajastuvad vale maksu all – ühe maksuliigi osas on enammakse, teise osas aga võlg,” rõhutas Paade. Maksuhaldur palub võlgnikel maksukohustused likvideerida.

Teavituskirjade saatmisega võimaldab maksuhaldur klientidel oma kohustused täita vabatahtlikult, ilma maksuhalduripoolsete sunnimeetmeteta. Maksusaladuse kaitsmise põhimõttega kaetud infot e-posti teel ei edastata. Maksu- ja Tolliamet palub klientidel paremaks ja kiiremaks teenindamiseks anda ametile teada oma uued ja kehtivad kontaktandmed. Seda on võimalik teha läbi e-maksuameti.

“Loodame klientide mõistvale suhtumisele, kuna lisanduva intressi tõttu peaks võlgade kiire likvideerimine olema eelkõige kliendi enda huvides,” rääkis Paade. Paade sõnul loodab maksuhaldur, et koostöös klientidega on võimalik leida parim viis võlgadest vabanemiseks. “Soovitame klientidel pöörduda MTA poole, saamaks infot võla tasumise või ajatamisgraafiku koostamise võimaluste kohta,” lisas Paade.

Infot oma saldode kohta on kõigil võimalik vaadata e-maksuametist/e-tollist rubriigis "Nõuded ja kohustused".

Küsimuste korral palume pöörduda oma piirkondliku maksu- ja tollikeskuse teenindusbüroo poole või helistada Maksu- ja Tolliameti infotelefonidel 1811 või 8800811. Infot on võimalik saada e-posti aadressil fyysisik@emta.ee.

Lugupidamisega

Priit Rum
Maksu- ja Tolliamet
Peaspetsialist meediasuhete alal
Telefon: 676 2969; 502 0786
E-post: priit.rum@emta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad