Maksuhaldur teavitab võlgnikke tasumata kohustustest

Maksu- ja Tolliamet on asunud personaalselt teavitama väikevõlglasi nende maksuvõlgade olemasolust ja soovitab kõigil klientidel oma e-maksuameti andmetega tutvuda.Maksuhaldur on võtnud eesmärgiks teavitada füüsilisi isikuid nende maksuvõlgadest, kuna kliendid võivad olla maksuvõla olemasolust mitteteadlikud või selle unustanud, samuti võivad isikud võla tasumist põhjuseta edasi lükata.

Selleks, et maksumaksjaid tekkinud võlast operatiivselt informeerida, saadab amet kõigile nendele, kelle e-posti aadressid on ametile teada sellesisulise informeeriva e-kirja. Esialgu kuuluvad teavitatavate isikute ringi füüsilistest isikutest väikevõlglased, kelle võlg on kokku 50–5000 krooni. Tänaseks on teavitatud ca 6000 isikut.

“Teavitame võlgnikke täitmata maksukohustuse olemasolust,” selgitas Maksu- ja Tolliameti tulude osakonna juhataja Ruth Paade. “Kõik teatise saajad peaksid oma saldosid e-maksuametis kontrollima, sest on võimalik, et makstud summad kajastuvad vale maksu all – ühe maksuliigi osas on enammakse, teise osas aga võlg,” rõhutas Paade. Maksuhaldur palub võlgnikel maksukohustused likvideerida.

Teavituskirjade saatmisega võimaldab maksuhaldur klientidel oma kohustused täita vabatahtlikult, ilma maksuhalduripoolsete sunnimeetmeteta. Maksusaladuse kaitsmise põhimõttega kaetud infot e-posti teel ei edastata. Maksu- ja Tolliamet palub klientidel paremaks ja kiiremaks teenindamiseks anda ametile teada oma uued ja kehtivad kontaktandmed. Seda on võimalik teha läbi e-maksuameti.

“Loodame klientide mõistvale suhtumisele, kuna lisanduva intressi tõttu peaks võlgade kiire likvideerimine olema eelkõige kliendi enda huvides,” rääkis Paade. Paade sõnul loodab maksuhaldur, et koostöös klientidega on võimalik leida parim viis võlgadest vabanemiseks. “Soovitame klientidel pöörduda MTA poole, saamaks infot võla tasumise või ajatamisgraafiku koostamise võimaluste kohta,” lisas Paade.

Infot oma saldode kohta on kõigil võimalik vaadata e-maksuametist/e-tollist rubriigis "Nõuded ja kohustused".

Küsimuste korral palume pöörduda oma piirkondliku maksu- ja tollikeskuse teenindusbüroo poole või helistada Maksu- ja Tolliameti infotelefonidel 1811 või 8800811. Infot on võimalik saada e-posti aadressil fyysisik@emta.ee.

Lugupidamisega

Priit Rum
Maksu- ja Tolliamet
Peaspetsialist meediasuhete alal
Telefon: 676 2969; 502 0786
E-post: priit.rum@emta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad