Edaspidi saavad 5 tööpäevaga tulumaksu tagasi vaid maamaksu e-teate tellinud

Seoses tuludeklareerimise perioodi lõpuga annab Maksu- ja Tolliamet teada, et alates järgmisest aastast saavad enammakstud tulumaksu viie tööpäevaga tagasi ainult need e-maksuameti kaudu tuludeklaratsiooni esitanud kliendid, kes on ühtlasi tellinud ka elektroonilise maamaksu teate. Maamaksu tasumiseks saadab Maksu- ja Tolliamet välja keskmiselt üle 500 tuhande maksuteate aastas, mille trükkimiseks ja postitamiseks kulub miljoneid kroone. Samas on klientidel juba teist aastat võimalik tellida e-maksuameti kaudu endale elektrooniline maksuteade ja loobuda maksuteatest paberkandjal. Kahjuks on selle võimaluse kasuks otsustanud kõigest paar-kolm protsenti maamaksu kohustuslasest. MTA peadirektori asetäitja teeninduse alal Dmitri Jegorovi sõnul on kahetsusväärne, et kui füüsilise isiku tuludeklaratsioonide e-protsent on ligi 90%, siis e-maamaksu osas on e-edu olnud paraku väga kasin. “Maksuhaldur on seega sunnitud rakendama radikaalseid meetmeid, nagu näiteks väga populaarseks osutunud viietööpäevase tulumaksu tagastuse rakendamine tulevikus vaid neile, kes on ka maamaksu osas otsustanud e-maksuameti kasuks”, lisas Jegorov. Maksuhalduri andmetel tagastatakse enammakstud tulumaksu viie tööpäeva jooksul käesoleval aastal rohkem kui 300 tuhandele kliendile. E-maamaksu kasuks otsustanud klientidele saadab maksuhaldur e-postiga ka meeldetuletusi. Kuna maamaksu tasutakse 1/3 ulatuses kolm korda aastas, siis see kindlustab, et esimeseks tähtajaks tervet summat mitte maksnud kliendid saavad õigeaegselt informatsiooni lähenevatest tähtaegadest. Paberil maksuteate saajatele amet meeldetuletusi ei saada. Samuti ei saa kliendid paberteatega kaasa sellest aastast e-maamaksuteate tellijatele mõeldud boonusprogrammi. Jegorovi sõnul on alates 2008. aasta aprillikuust Maksu- ja Tolliametil kavas lisada e-maamaksuteatele eraldi dokumendina kaasa toredaid pildikesi, mis muudavad maamaksu tasumise kohustuse veidi lõbusamaks. “Alustame kolme pildiga - väiksemate maksusummade puhul kaunistab teadet multikakangelanna Lotte, keskmiste summade puhul Pikk Hermann Eesti lipuga ning ülisuurte maksumäärade teadetele lisaks on võimalik e-maamaksu tellijatel saada oma kohaliku omavalitsuse juhi portreefoto kõrgeresolutsioonilise jpg-failina,” loetles Jegorov.

Lugupidamisega

Priit Rum
Maksu- ja Tolliamet
Peaspetsialist meediasuhete alal
Telefon: 676 2969; 502 0786
E-post: priit.rum@emta.ee

vaata lisaks: http://raamatupidaja.ee/201434art/

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad