Renditöötajate töölähetus ja maksustamine

Seoses renditöötaja viibimisega teenuse osutamisel väljaspool Eestit tuleb hoolas olla ka selle töötajaga seotud maksudega.

Näide: töötaja on Eesti firmas olnud tööl 2 aastat üldehitajana ja vastavalt Eesti firma ja Soome firma vahel sõlmitud kokkuleppele saadab Eesti firma oma töötaja üheks kuuks Soome tellija juurde ehitustöid tegema. Töötajat juhendab ja kontrollib Soome tellija. Eesti tööandja (firma, kellega töötaja on sõlminud töölepingu) vormistab töötajale töölähetuse ja maksab ettenähtud hüvitised.

Tuginedes Eesti ja Soome vahel sõlmitud maksulepingule ja selle juurde kuuluvale protokollile on Soomel õigus saada selle töötaja (renditöötaja) teenitud palgalt tulumaksu.

! Meeldetuletuseks, et üldiselt on maksulepingu riigil õigus teise lepingupoole isikult tulumaksu saada alles siis, kui see isik on töö tegemise kohas muutunud residendiks. Näiteks viibinud riigis üle 183 päeva
 
12-kuulise järjestikuse perioodi jooksul. Erand on aga renditöötajate puhul, mil töö tegemise riigil tekib tulumaksu saamise õigus alates esimesest päevast. Soome maksuameti selgituste kohaselt peab renditöötaja ise hoolt kandma oma maksude eest
 
ja võtma Soome maksuametiga kontakti.

Sotsiaalmaksu
kohta kehtib Euroopa Liidus reegel, mille järgi tasutakse maks riigis, kus asub töö tegemise koht. Üldreeglile lisaks on kehtestatud võimalus, et lähetatud töötajate palgalt võib maksu jätkuvalt tasuda riigis, kus asub tööandja ja kus on töötaja tavaline töö tegemise koht, meie näites Eestis. Selleks, et Eesti tööandja saaks jätkuvalt töötajale tehtud väljamakselt arvestada sotsiaalmaksu Eesti seaduse alusel on vajalik taotleda Sotsiaalkindlustusametilt vorm E 101. Töötajal peab teises riigis töötamisel vorm E 101 kaasas olema, sest see tõendab, et kõik sotsiaalkindlsutusmaksed tasutakse tema eest koduriigis (Eestis). Vormi E 101 väljastamise eelduseks on otsese töösuhte olemasolu töötaja ja lähetava ettevõtte vahel.

Osale arutelus

  • Virve Aru

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad