Renditöötajate töölähetus ja maksustamine

Seoses renditöötaja viibimisega teenuse osutamisel väljaspool Eestit tuleb hoolas olla ka selle töötajaga seotud maksudega.

Näide: töötaja on Eesti firmas olnud tööl 2 aastat üldehitajana ja vastavalt Eesti firma ja Soome firma vahel sõlmitud kokkuleppele saadab Eesti firma oma töötaja üheks kuuks Soome tellija juurde ehitustöid tegema. Töötajat juhendab ja kontrollib Soome tellija. Eesti tööandja (firma, kellega töötaja on sõlminud töölepingu) vormistab töötajale töölähetuse ja maksab ettenähtud hüvitised.

Tuginedes Eesti ja Soome vahel sõlmitud maksulepingule ja selle juurde kuuluvale protokollile on Soomel õigus saada selle töötaja (renditöötaja) teenitud palgalt tulumaksu.

! Meeldetuletuseks, et üldiselt on maksulepingu riigil õigus teise lepingupoole isikult tulumaksu saada alles siis, kui see isik on töö tegemise kohas muutunud residendiks. Näiteks viibinud riigis üle 183 päeva
 
12-kuulise järjestikuse perioodi jooksul. Erand on aga renditöötajate puhul, mil töö tegemise riigil tekib tulumaksu saamise õigus alates esimesest päevast. Soome maksuameti selgituste kohaselt peab renditöötaja ise hoolt kandma oma maksude eest
 
ja võtma Soome maksuametiga kontakti.

Sotsiaalmaksu
kohta kehtib Euroopa Liidus reegel, mille järgi tasutakse maks riigis, kus asub töö tegemise koht. Üldreeglile lisaks on kehtestatud võimalus, et lähetatud töötajate palgalt võib maksu jätkuvalt tasuda riigis, kus asub tööandja ja kus on töötaja tavaline töö tegemise koht, meie näites Eestis. Selleks, et Eesti tööandja saaks jätkuvalt töötajale tehtud väljamakselt arvestada sotsiaalmaksu Eesti seaduse alusel on vajalik taotleda Sotsiaalkindlustusametilt vorm E 101. Töötajal peab teises riigis töötamisel vorm E 101 kaasas olema, sest see tõendab, et kõik sotsiaalkindlsutusmaksed tasutakse tema eest koduriigis (Eestis). Vormi E 101 väljastamise eelduseks on otsese töösuhte olemasolu töötaja ja lähetava ettevõtte vahel.

Osale arutelus

  • Virve Aru

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad