Autokaubaveo komisjon arutas transpordiettevõtete õigusrikkumisi rahvusvahelistel autovedudel

2. oktoobril toimus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis (MKM) autokaubaveo komisjoni järjekordne koosolek, kus olid arutlusel 2006.– 2007. a rahvusvaheliste autovedude korraldamisel Eesti transpordiettevõtetel välisriikides avastatud õigusrikkumised. Enamikus puudutasid need sõidu- ja puhkeaja nõuete eiramist ning sõidukite tehnoseisundi puudusi.


Komisjon vaatas üle ettevõtete selgitused 2006. aastal asetleidnud õigusrikkumiste kohta ja 2007. aastal välisriikidest edastatud informatsiooni rahvusvahelistel autovedudel toime pandud rikkumiste kohta ning otsustas:

1) teha majandus- ja kommunikatsiooniministrile ettepanek vähendada 4le ettevõttele, kellel esines 2006. – 2007. a korduvaid tõsiseid rikkumisi rahvusvaheliste autovedude korraldamisel, 2008. aastaks väljastatavate CEMT-veolubade arvu 10–25% ulatuses, arvestades eelnevalt nende ettevõtete suhtes rakendatud meetmeid ja hoiatusi;

2) edastada informatsioon sõidukijuhtide sõidu- ja puhkeaja nõuete täitmise kontrollimisel välisriikides avastatud korduvate rikkumiste kohta Tööinspektsioonile ja teha talle ettepanek teostada 4-s ettevõttes täiendavat kontrolli juhtide töö- ja puhkeaja nõuete täitmise ning sellealase arvestuse pidamise kohta ettevõttes;

3) saata komisjoni poolt 12le ettevõttele, kelle tegevuse kohta rahvusvaheliste autovedude korraldamisel on laekunud üle kahe rikkumisalase teate märgukiri, milles palutakse ettevõtte selgitust avastatud rikkumiste ja ettevõttes rakendatud meetmete kohta rikkumiste edaspidiseks vältimiseks. Ettevõtete selgitused vaadatakse läbi ja tehakse ettepanekuid asjakohaste meetmete rakendamiseks järgmisel komisjoni koosolekul;

4) teiste arutlusel olnud ettevõtete osas, kellel esines korduvaid rikkumisi 2006. aastal, kuid kellel 2007. aastal täiendavaid rikkumisi ei avastatud, otsustas komisjon piirduda saadetud märgukirjaga. Rikkumisalase info lisandumisel kaalub komisjon edasise töö käigus nende ettevõtete suhtes täiendavate ettepanekute tegemist meetmete rakendamiseks;

5) teha Autoregistrikeskusele (ARK) ettepanek tõhustada ARKi tehnoülevaatuspunktide tööd sõidukite tehnoülevaatuse teostamisel, eelkõige silmas pidades välisriikides enim avastatud puudusi ja rikkeid (pidurisüsteemis, šassiil, valgustusseadmetes, sõidumeerikul jne).

2007. aasta jooksul on MKMile laekunud informatsiooni ligikaudu 115l Eesti ettevõttel välisriikides 2006. – 2007. aastal avastatud õigusrikkumiste kohta, mis hõlmasid sõidukijuhtide sõidu- ja puhkeaja nõuete eiramisi (76 juhtumit), sõidukite tehnoseisundi kontrollimisel avastatud rikkeid ja puudusi (73 juhtumit), teises riigis rahvusvahelise autoveo teostamise õigust tõendava dokumendi puudumist või selle kasutustingimuste eiramisi (10 juhtumit) ning sõiduki massi või mõõtmete osas kehtivate nõuete ületamisi.

2007. aastal laekus MKMile enim rikkumisalast informatsiooni Hispaania, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Saksamaa, Ühendkuningriigi ja Vene Föderatsiooni pädevatelt asutustelt.

Autokaubaveo komisjon on moodustatud majandus- ja kommunikatsiooniministri käskkirjaga ning komisjoni töö eesmärk on vaadata läbi ja kontrollida autoveoseaduse, rahvusvaheliste autoveo kokkulepete ja muude autoveo korraldust reguleerivate õigusaktide rikkumise juhtumeid ning teha nimetatud juhtumite korral pädevatele institutsioonidele ettepanekuid asjakohaste meetmete rakendamiseks, mis tagaksid autovedudel ausa konkurentsi, liiklusohutuse tõhustamise ja õigusaktide järgimise. Komisjoni kuuluvad MKMi, Julgestuspolitsei, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni ja Autoettevõtete Liidu esindajad.

Täiendavat infot saab autokaubaveo komisjoni sekretär Eda Rembelilt (tel 625 64 27).

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad