Riigikohus jättis jõusse 12,4 miljoni kroonise maksunõude

Riigikohus tunnistas õiguspäraseks Maksu- ja Tolliameti ligi 12,4 miljoni kroonise maksunõude AS Elrain vastu, kui ei võtnud 19. septembri määrusega ettevõtte kassatsioonikaebust menetlusse.

Bulgaariast Eestisse brändit ja marjaveini importinud AS Elrain ei täitnud korrektselt maksukohustusi 2001-2002 imporditud alkohoolsetelt jookidelt. Eestis deklareerimata brändilt jäeti tasumata 10 044 672 krooni ning marjaveinilt 9 937 krooni alkoholiaktsiisi. Kauba tegelikust väiksema deklareeritud hinna ja tasumata alkoholiaktsiisi arvelt jäeti maksmata 2 373 901 krooni käibemaksu.

“Meile on oluline hoida ära ebaausat konkurentsi, kuna selliste juhtumite puhul kannatavad ausad ettevõtjad ja ärikliima üldiselt,” toonitas Maksu- ja Tolliameti juriidilise osakonna juhataja Riho Roopõld.

Roopõld sõnas, et maksuvaidluse positiivne resultaat on tõestuseks eri riikide ametivõimude efektiivsest koostööst. “Ühiselt tegutsemine võimaldab edukalt võidelda ulatuslike maksukohustusest eemalehoidmise juhtumitega ning aitab seeläbi kaasa seaduskuulekuse kasvule,” selgitas Roopõld.

Maksuhaldur kontrollis AS Elrain poolt aastatel 2001-2002 Bulgaariast imporditud alkohoolsetelt jookidelt tasutud maksusummade tasumise õigsust. Kontrolli tulemusena tuvastati, et 26 kaubasaadetise osas esinesid erisused vastavalt Eesti ja Bulgaaria tollile esitatud kaubadeklaratsioonide andmetes. Bulgaaria tollivõimudelt saadud andmete võrdlemisel Eesti tollile esitatutega tuvastati, et 2001. aasta augustist kuni 2002. aasta märtsini jättis AS Elrain deklareerimata 173 184 liitrit brändit väärtusega 3 115 220 krooni ja 1529 liitrit marjaveini väärtusega 17 071 krooni.

Tasumata jäetud maksusummade määramiseks tegi maksuhaldur maksukohustuslasele maksuotsuse, mille viimane kohtus vaidlustas. Nii Tallinna Halduskohus kui Tallinna Ringkonnakohus nõustusid maksuhalduri seisukohaga, et Bulgaaria tollilt saadud andmed eksporditud kaubakoguste ja müügiarvete kohta on usaldusväärsemad ettevõtte poolt esitatuist.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad