Kontorirottide kutsehaigused

Põed ka kontorirottide kutsehaiguseid?
Tunned end juba keset tööpäeva väsinuna? Selg on
kange, silmad valutavad ja vaateväli kisub uduseks ning lisaks sellele
rõhub häiriv peavalu?

Selle tulemusena kisub tuju kindlasti nulli ja igasugune töötegemise isu on kadunud. Taolised probleemid ilmnevad tõenäoliselt väga paljudel inimestel, kellel enamus tööpäevast möödub laua taga sundasendis istudes ning arvutiga tööd tehes.
Probleemi põhjuseks võib olla vale töövahendite paigutus ning töökorraldus.

Mida siis sellisel puhul ette võtta ja teisiti teha?

Kõigepealt tuleks kindlaks teha kuvari sobivaim paiknemiskoht ruumis. Selleks peab arvestama uste ja akende asukohta, ruumisisest liikumist, kaablite paigutust ja laevalgustite asukohta. Laevalgustid ei tohi jääda töötaja vaatevälja, sest tekitavad sel juhul pimestamist.

Töövahendite paigutamisel tuleks silmas pidada järgmiseid faktoreid: ratastega tooli liikumisalaks tuleb arvestada umbes 1m2, harvemini vajaminevad töövahendid võiksid olla paigutatud laua kaugemasse ossa. Pidevat tööd peab saama teha ilma liigsete käte sirutusteta ja keha pööramiseta, tähtsaim vaateobjekt tuleks paigutada otsesuunda. Arvutikuvari sobivaim kaugus silmadest on 50-80 cm ning ekraani ülaserv peab asetsema silmadest veidi allpool, niimoodi saab vätida õlapiirkonna lihasvaevusi.
Samuti peaks kuvar olema kallutatud sellisesse asendisse, et ekraanil ei oleks peegeldust ning ekraanipildi kontrast ja heledus tuleks reguleerida vastavalt ümbruse valgustingimustega sobivaks.

Töökõrguse sobiv asetus: tooli kõrgus peab olema selline, et saaks jalgu toestada tugevalt põrandale, seljatugi peab toetama selgroo nimmepiirkonda. Sobiv seljatoe kaldenurk tuleb leida proovimise teel. Kui siiski tool jääb reguleerides liiga kõrgeks, tuleks kasutada jalatuge.

Abivahendid võiks paigutada järgmiselt: klaviatuur ja hiir võiksid olla asetatud ühte tasapinda. Kui tööülesannete täitmine nõuab andmete sisestamist paberilt, tuleks paberid panna dokumendihoidjasse klaviatuuri lähedale või kuvari kõrvale. Hiirele peaks leidma piisava ruumi klaviatuuri kõrval nii, et käsi oleks võimalik toetada lauale või tooli küünartugedele. Abi on ka randmetugedest – need vähendavad õlgade ja käte pinget.

Töökorralduse poolepealt on kindlasti vajalik puhkepause pidada. Tõuse püsti ja kõnni vähemalt üks kord tunnis, pausi pikkuseks võiks olla 5-10 minutit.
Silmade puhkamiseks piisab 10 sekundist iga 5 minuti järel. Menüüsse katsu lisada selliseid toiduaineid, mis sisaldavad seleeni, tsinki ja beetakarotiini – need ained tugevdavad silma võrkkesta.

Nimetatud nõuannete järgmine peaks pika tööpäeva talumise lihtsamaks tegema ning olulist leevendust ka valutavatele silmadele ja krampis kehale pakkuma.

Tasub kindlasti ise järele proovida!

Osale arutelus

  • Imbi E. Kaljuste

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad