Leia endale hea koristaja!

Kui meenutada aega umbes 20 aastat tagasi, siis mis teil esimesena meenub seoses koristamisega?

Mulle kangastub hallis või tumesinises töökitlis rätikuga kuri mutt, kes solgutab vanu dressipükse jube musta vee sees ja lööb need siis lartsti! põrandale ning lükkab oma kaltsu koos veega edasi-tagasi.

Koristusfirma Cleanmell juhataja Indrek Lasseli sõnul ongi kõige suurem erinevus see, et dressipluus on asendunud mikrokiudmopiga. Tänaseks on koristajast saanud teenindaja ja ilma õppimiseta seda ametit pidada ei saa. Indreku sõnul on koristamises võimalik isegi kraadi teha. Ühe erinevusena tõi koristamisspets välja veel selle, et enamasti on koristajad spetsialiseerunud, kes vahatab põrandaid, kes tegeleb vaipadega ja kes peseb aknaid.

Kui veel möödunud aegadest rääkida, siis praegu eelistatakse enam just koristusfirmasid, nii jääb probleeme vähemaks:haiguslehed, haigestumised jmt.

Koristaja palgast rääkides ütleb Indrek, et tunnihind tuleb neil kõrgem kui mistahes muul elualal, töötavad nad ju enamasti 3-4 tundi päevas ja kuupalgaks saavad 3000-4000 krooni. Mulle jäi sel nädalal ajakirjandusest silma isegi selline number nagu 9000 krooni, Inderku sõnul saavad sellist palka küll spetsialiserunud töötajad (näiteks vahataja).

Cleanmell soovitab uurida, kas koristusfirmal on ikka tsiviilvastutuskindlustus. See tähendab seda, et firma vastutab oma töötajate eest, kui koristaja juhtub midagi lõhkuma (mida ikka aeg-ajalt juhtub), siis ei teki probleemi, kes selle eest vastutab ja kahju hüvitama peab, seda teeb tsiviilvastutuskindlustuse puhul kindlustusfirma. Seda silmas pidades jääb hulga probleeme olemata.

Kui otsite oma kontorisse koristusfirmat, siis Cleanmell jagab teile näpunäiteid, mida silmas pidada. Siin nad on:

* Valides koristusfirma oma kontorit koristama, valite reeglina pikaajalise partneri ja seega tasuks valikut teha läbimõeldult : küsige pakkumises alati soovitaja ja mõne suurema kliendi kontaktnubrit , et saaksite küsida ja uurida koristusfirma tausta ja oskusi .

* Teenuse ostmisel mõelge kumba osta , kas kvaliteeti või hinda, kuna reeglina koristusfirma puhul on need erinevad asjad

* PVC põrandale tasuks teha süvapesu ja kaitsevahatamist iga 6 kuu järel

* Uurige alati milliseid ja mis firma kemikaale teenindaja kasutab ja küsige nõuandeid igapäevaseks hooldamiseks

* Väikefirma on teenuse osutamisel reeglina paindlikum

* Juhul kui Teie mööblile või vaibale sattub plekk ( näts või tint v.m.s) ärge püüdke seda ise eemaldada jaekaubanduses müügil olevate vahenditega ( teeb reeglina asja hullemaks ), vaid konsulteerige mõne spetsialistiga

* Sissepääsude ette soovitame alati paigaldada porivaiba, mis aitab ära hoida kuni 80 % sissetoodavast mustusest

* Aknaid ei soovita pesta temperatuuril alla - 3 kraadi, vihmaste ilmadega ja otse aknale paistva päikesega

* Kevadisi suurpuhastusi ( s.h ka akende pesu ) soovitame tellida aegsasti kuna kevadkuudel on töödel pikad järjekorrad

Head koristamist!

Osale arutelus

  • sekretar.ee

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad