Maksuhaldur teavitab kliente personaalselt tekkinud maamaksu võlast

Maksu- ja Tolliamet juhib klientide tähelepanu, et kokku ligi 42 000 kliendil on täielikult või osaliselt tähtajaks tasumata maamaks. Selle kohta saadab amet lähiajal neile, kellele see on võimalik e-posti teel teavituskirja.

Eelmise nädala lõpu seisuga on maamaks tähtajaks tasumata kokku 42 000 isikul, nendest 17 000 ei tasunud viimase osamakse eest ja üldse pole aasta algusest maamaksu tasunud 25 000 klienti. Kokku on selle maksuliigi võlasumma ligikaudu 26 miljonit krooni. Amet palub klientidel võlad esimesel võimalusel tasuda.

Selleks, et maksumaksjaid tekkinud võlast operatiivselt informeerida, saadab amet kõigile nendele, kelle e-posti aadressid on teada ka sellesisulise informeeriva e-kirja. Maksu- ja Tolliamet palub klientidel paremaks ja kiiremaks teenindamiseks anda ametile teada oma uued ja kehtivad kontaktandmed. Seda on võimalik teha läbi e-maksuameti.

Alates sellest aastast on kõigil maaomanikel võimalik maamaksu andmetega, tasumisele kuuluva võlasumma ning võlale arvestatud intressiga tutvuda e-maksuametis, samuti saab informatsiooni maamaksu kontaktkeskusest, helistades tavatariifiga telefoninumbril 8800816. Maksuhaldur kutsub üles loobuma paberkandjal maksuteatest ning tellima läbi e-maksuameti e-postile infot maamaksu teate moodustamise kohta.

Maamaksu teise osamakse tasumise tähtaeg oli 16. juulil. Maamaks tasutakse jooksva aasta kohta vähemalt 1/3 suuruste osadena 15. aprilliks, 15. juuliks ja 15. oktoobriks.

Maksu- ja Tolliamet väljastas maksumaksjale maksuteate tasumisele kuuluva maamaksu summa kohta 30 kalendripäeva enne esimese osamakse tasumise tähtpäeva. Maksumaksja, kes ei ole maamaksuteadet kätte saanud, on kohustatud sellest 30 päeva jooksul teavitama Maksu- ja Tolliameti piirkondlikku maksukeskust. Sellisel juhul väljastatakse maksumaksjale uus maksuteade. Maksusummat ei määrata ning maksuteadet ei väljastata, kui maksusumma on alla 20 krooni, sellisel juhul ei pea summat tasuma.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad