Tõde riskianalüüsist

Kas minu töökoha valgustus on piisav? Ega see mu silmanägemisele halvasti ei mõju? Kas tööpinged on minu probleem või minu tööandja probleem?

Kindlasti olete esitanud endale selliseid küsimusi ja kui veel ei ole siis peaksite seda tegema. Tänapäeva kiirete sammudega liikuv majandustõus püstitab pidevalt nii tööandjatele kui ka töötajatele uusi ülesandeid ja väljakutseid. Teada tõde on, et heade töötingimustega töökeskkond on aluseks töötaja pikaajalise töövõime säilimisel, paremates tingimustes töötava töötaja panus on suurem. Investeeringud töötervishoidu ja töötingimuste parendamisse toovad tööandjale kaasa kindlustustunde, sest välistatud on võimalus, et head töötajad lahkuvad teiste tööandjate juurde kus töötajat väärtustatakse rohkem. Seega väldib tööandja uue tööjõu värbamise ja väljaõppe kulusid. Kui ettevõttes pole tööõnnetusi (eriti tootmises) siis on välistatud negatiivsete emotsioonide tekkevõimalus, vaimsete pingete puudumine soodustab positiivsete suhete arengut kollektiivis, tervisliku eluviisi propageerimine ja regulaarsed ühisüritused on aga aluseks kokkuhoidva meeleolu tekkeks, kaasaegse ergonoomika lahendusega tööruumide disain on igati esteetiline ja ohutu. Kõik eelpool nimetatu loob meeldiva töökeskkonna ja positiivse kuvandi ettevõttest.

Ohutu töökeskkonna loomine algab aga riskianalüüsist, mis loob süsteemse ülevaate ohtudest. Töökeskkonna riskianalüüsi võib viia läbi iseseisvalt või tellida see spetsialiseeritud ettevõtetelt, kellel on selles valdkonnas aastatepikkune kogemus. Mõlemal juhul tähendab riskianalüüsi protsess pidevat tööd ja siin teevad nii tööandja, töötajad, töötervishoiuarstid ja ergonoomid pidevalt koostööd.

Euroopa Liidu riikides pööratakse väga suurt tähelepanu töökeskkonna parandamisele ning tervislike ja ohutute tööprotsesside juurutamisele. Selleks investeeritakse suuri summasid. Lähtutakse ennetustegevustest, mis on suunatud tervisekahjustuste ja õnnetuste ärahoidmisele, inimeste motiveerimisele ohutult töötama, nende koolitamisele ja väljaõppele. Arvestades meie rahva demograafilist struktuuri, mis selgelt näitab vananemise tendentsi, peab kogu ühiskond ja ennekõike tööandjad teadvustama, et kõige suurem väärtus tööprotsessis ei ole seadmestik, vaid inimene, kes need tööle rakendab.

Tööandja ja töötajate mõistev koostöö, riskide teadvustamine ning nendele lahenduste otsimine toob rahulolu ja motiveerib igapäevasesse töösse suhtuma loovalt ning tundma sellest rahuldust. Kui Teie ettevõttel ei ole veel riskianalüüsi või oleks tarvis seda uuendada võtke ühendust Karell Arstikeskusega telefonil 6109 448 või emaili aadressil jelena.mumm@karell.ee !

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad