Andrus Saar: Eesti aastal 2007 - õnn sõltub raha hulgast

Me oleme võrreldes 15 aasta taguse ajaga tõesti kõvasti muutunud. Kui tegime 15 aasta eest Hansapangale uuringu, domineeris veel seisukoht, et võlg on võõra oma. Ning särav pangakontor tekitas pigem võõristust – tolle aja ettekujutuses uhkesse pangakontorisse peljati sisse astuda, peegelsiledaks lihvitud kivipõrandal võib ju kergesti libiseda. Keskkond oli sedavõrd võõras tolles kontekstis.Praegu oleme olukorras, kus Eesti inimesed on kõvasti laenu võtnud. See on täiesti uus kogemus ja too vanavanemate elutarkus on siin kasutu.Võimalused on laienenud, ahvatlused on suurenenud. Sotsioloogilised uuringud on tõestanud, et õnnetunne on siin kindlas korrelatsioonis rahahulgaga. Mida rohkem raha, seda õnnelikum inimene on. Samasugused uuringud teistes Euroopa riikides näitavad, et selline seos rahahulga ja õnne vahel puudub. Mida rikkamaks saab ühiskond, seda nõrgemaks taoline seos aga muutub.

Loe edasi DIRECTOR 

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad