Eesti ettevõtete keskmine maksetähtaeg on pikenenud

Krediidiinfo ASi iga-aastasest krediidipoliitika turu-uuringust selgub, et eelmise aastaga võrreldes on Eesti ettevõtete keskmine maksetähtaeg pikenenud 4 päeva võrra 17 päevani.

Maksetingimuste leebemaks muutumisel mängib olulist rolli ettevõtete maksekäitumine. Kuna 88% firmadest on klientide maksetavadega rahul, siis venivad maksetähtajad Eestis järjest pikemaks ning hakkavad järele jõudma Põhja-Euroopa riikide keskmistele maksetähtaegadele.

Maksekäitumine omakorda sõltub võlglastega tegelemise määrast – mida rohkem pööravad ettevõtted tähelepanu võlgu jäänud klientidele, seda paremad on maksetavad. Uuringu tulemused näitavad, et 98% Eesti ettevõtetest tuletab makseviivituses klientidele meelde maksetähtaja möödumist, seega tegelevad ettevõtted järjest enam võlgade järelevalvega.

Kõige sagedamini kasutatakse võlgu jäänud klientide korrale kutsumiseks krediidi sulgemist, viiviste lisamist ning maksetähtaegade lühendamist (vastavalt 60%, 36% ja 24% ettevõtetest). Oluliselt on kasvanud Ametliku Maksehäireregistri kasutamine klientide distsiplineerimise eesmärgil. Võlainfot lisab maksehäireregistrisse viiendik ettevõtetest.

Üheks iseloomulikuks jooneks Eesti ettevõtete krediidijuhtimises on laiaulatuslik IT-lahenduste kasutamine ning krediidiprotsesside automatiseerimine. Sellest annab tunnistust krediidiotsuste tegemise kiirus – üle poole ettevõtetest teeb krediidiotsuse 1-3 päevaga, kohe antakse krediidivastus ligi kolmandikus ettevõtetes.

Kõige sagedamini tehakse Eestis krediidiotsuseid maksuvõla ja maksehäireregistris oleva info baasil. Oluliselt on suurenenud eraisikute tausta uurimine, näiteks äsja asutatud ettevõtete krediidiriskide hindamisel võetakse muu info puudumisel arvesse juhatuse liikmete tausta.

Krediidiinfo AS on Baltimaade juhtiv krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, kelle põhiülesandeks on ettevõtete finantsriskide maandamine. Alates 2006. aasta oktoobrist kuulub Krediidiinfo maailma suurima infoteenuste pakkuja Experian Groupi ettevõtete hulka. Experian tegutseb enam kui 30 riigis üle maailma ning annab tööd 12 500-le inimesele.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad